Jen málo kdy se poštěstí, aby mohl člověk vidět dva supersporty v celkové hodnotě převyšující 100 milionů korun bok po boku. V Goodwoodu se o to postaral švédský Koenigsegg se svou Regerou a One:1
Švédský výrobce hypersportovních automobilů Koenigsess prožívá několik posledních měsíců velice úspěšně. Nedávno se mu například podařilo usídlit se na trůně pro vůz, který dokázal za nejkratší časový úsek dosáhnout rychlosti 300 km/h a zabrzdit zpět na nulu. Konkrétně se jednalo o zběsilých 17 vteřin. Více se o tomto rekordu můžete dočíst v našem předešlém článku.
Obrovským úspěchem bylo také představení hyperspotu s výkonem vodíkové pumy – Regery. V následujícím odkazu si můžete prohlédnout tento úctyhodný stroj na snímcích v naší galerii. V dalším článku se můžete pokochat novým a zcela revolučním řešením zavěšení zadního křídla, které využívá právě Regera.
Všichni fanoušci této švédské „továrny na sny“ byli jistě plni očekávání, jakou lahůdku si pro ně automobilka připraví na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. A že to doopravdy lahůdka byla. Bok po boku se totiž v Goodwoodu předvedli oba zmíněné hypersporty. V následujícím videu tak můžete vidět na jednom záběru stroje v hodnotě přesahující 4 miliony dolarů (za současného kurzu to činí 100 milionů korun).
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.