Čína je poslední dobou zemí, odkud se valí hromada netradičních nehod exluzivních automobilů. Mezi poslední případy se řadí i nedávno zdemolované Ferrari 599 GTB.
Vše se stalo vlivem úhybného manévru řidiče, který se ve vysoké rychlosti pokusil vyhnout zvířeti na silnici. Tamní médi prozradila, že vůz řídil 43-letý řidič, který strhl volant, aby zabránil sražení zvíře. Následně však ztratil kontrolu nad strojem a následně se srazil s nákladním autem o váze více než 5,5 tun.
I přes silný silnou deformaci 599 GTB vyvázl z nehody řidič a dva další lidé z dodávky jen s několika málo drobných poranění, což je docela s podivem. V době svého vydání v roce 2006 nabízel model 599 GTB nejsilnější motor V12 všech dob. Až následně jej překonalo Enzo se svým 6,0-litrovým motorem, které se vyrábělo i v ostré verzi FXX.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?