Nové video výrobce supersportovních vozů pod označením Design by Air – „Koncipováno aerodynamikou“
Automobilka McLaren vypustila do světa video s názvem „Design by Air“. Jak už samo označení napovídá, jeho hlavním námětem je aerodynamika a její tvorba u modelu P1.
Výrobce tak světu demonstruje, že výsledných parametrů vozu nebylo dosaženo jen užitím velmi výkonné pohonné jednotky, nýbrž i moderním a zcela efektivním návrhem karoserie, mající ty nejlepší aerodynamické vlastnosti. Téměř zanedbatelný součinitel odporu vzduchu a jiné.
Samozřejmostí je pak 3,8 l osmiválec, podporovaný elektromotorem, jehož celkový výkon přesahuje 900 koňských sil.
Video nebude zdá se jediné. Plánovaná je kratší série, čítající ještě jeden kus. Zde se bude řešit užití ultralevých kompozitních materiálů. Těšit se tak můžeme na úžasný 3D model z uhlíkových vláken.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.