Americký národ chce vždy něco víc. Věřme, že značka Honda nezpůsobí příchodem automobilů Odyssey „boom“, který by znervóznil už tak nejistou situaci na poli akcií a světa Wall Street
Automobilka honda přichází nově na americký trh s vozem, vybaveným zabudovaným vysoce výkonným vysavačem. Sací systém, pod továrním označením VAC, je umístěn vlevo ve schránce nad kolem uvnitř zavazadlového prostoru.
Více méně klasický sáčkový vysavač je světovou premiérou, proto přichází jasná otázka, zda se dosti zvláštní inovativní vybavení stane standardem sériové výroby i u jiných výrobců a automobilek. Firma Shop-Vac, mající zodpovědnost za toto vylepšení, vidí ve vysavači slibnou budoucnost.
Osobně bych zkusil spíše čínský či indický trh. Je však pravda, že Američané, kovbojové ze Západu s kolty posazenými proklatě nízko, automobily s několikrát přeplňovanými bestiálními agregáty, jsou možná ideálním zkušebním vzorkem.
Hadice údajně dosáhne k nohám všech cestujících, funkce je zajištěna při zapnutém i vypnutém motoru. Opatrně však s bateriemi. Ty se rády vybíjejí na zvlášť nepříjemných místech, zvlášť pokud se jedná o hodnotu pouhých 8 minut. Více než pětimetrový Odyssey Elte Touring nabídne mnohé. Sedm míst k sezení, velký zavazadlový prostor a mnoho dalšího.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?