Automobilka Porsche se rozhodla, že v zájmu zachování vlastní image nebude vyrábět sporťák menší a levnější než Boxster.
Spekulace, že by Porsche mohlo začít s výrobou nového modelu levnějšího než Boxster se táhnou již delší dobu. Spekulovalo se zejména o sdílení technického základu s možným základním modelem řady R u Audi a také s Volkswagenem.
Nyní se však Porsche rozhodlo, že do projektu nepůjde. Projednou však nejde o obavu z nerentabilnosti projektu. Porsche naopak má obavu, aby zaplavením trhu levnými vozidly nedoznala značka Porsche přílišného znehodnocení.
Sestup Porsche příliš nízko by mohlo popudit tradiční zákazníky, kteří si odvážejí domů vrcholné vozy 911 a vyčkávají na budoucí vrcholný supersport. Otázkou ale zůstává, zda může výroba levnějšího sporťáku poškodit image sportovní značky více než výroba rádobysportovního SUV.
Naopak výroby by se mohl časem dočkat menší sedan. Generální ředitel firmy Mathias Müller pro Stuttgarter Zeigung řekl, že vývoj sice není na pořadu dne, avšak v delším horizontu takovýto vůz v úvahu přichází.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?