Švédská automobilka Volvo vlastněná čínskou Geely se má čile k světu. Na rok 2012 připravuje druhou generaci nejmenší řady C30.
Ta by měla proniknout do třídy kompaktů a měla by potrápit VW Golf, Ford Focus a nebo Opel Astra. Podle informací a skic které zveřejnil server autoexpress.co.uk se bude jednat o pětidveřový hatchback nižší střední třídy.
Ze skic je patrné navázání C30 na poslední designový směr nastolený modely S60 a V60 a je typickým nositelem elagantního skandinávského designu. Na voze je množství oblin, nejzajímavějším prvkem je použití zadních svítilen ve tvaru písmena L a výrazné prosklení pátých dveří.
Zda bude k dispozici i méně praktická lifestylová třídveřová varianta jako u první nyní prodávané generace se zatím neví. Je patné, že Volvo se rozhodlo logicky C30 postavit jako praktický rodinný hatchback a tím dosáhnout větších prodejních úspěchů.
Rozhodující pro úspěch druhé generace C30 bude také cenová politika. Na základní cenu Golfu a Focusu se asi švédové nedostanou, jejich lépe vybaveným a motorizovaným verzím však s C30 zatopit mohou. Současné C30 startuje na 470 tisíci korunách což není na tuto třídu právě málo.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?