Předevčírem bylo v sídle společnosti Gemballa v Leonbergu u Stuttgartu na tiskové konferenci oznámeno, že se společnost vrací v rámci nově vzniklé firmy Gemballa GmbH.
Potom co majitel firmy Uwe Gemballa po finančních problémech záhadně zmizel v JAR byla společnost poslána do konkurzu. Nyní vzniká nástupnická společnost Gemballa GmbH, která se bude snažit navázat na úpravy vozů značky Porsche.
Jak sdělil nový šéf Gemballa GmbH a vlastník práv na jméno firmy Andreas Schwarz do rozjezdu firmy bude investováno milión Euro. Za novou společností údajně stojí finančník Steffen Korbach.
V plánu je zachovat stávající produkci a rozšířit výrobní program o další komponenty pro řady Cayenne a Panamera. Nezbývá než držet palce, aby impozantní Gembally vznikaly i nadále.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.