Ak ste očarení z Porsche Cayman S, ale hľadáte niečo s vyšším výkonom, tak čítajte ďalej...
Hovorí sa, že Porsche pripravuje silnejšiu verziu Caymana. Tá by sa mala volať Cayman Clubsport. K aktuálnemu výkonu Caymana S by sme si mali pripočítať zhruba 20 až 30 konských síl. Aktuálne disponuje Cayman S výkonom 217kW (295k) pri 6250 ot./min. Zrýchlenie 0-100 je udavané na hodnote 5,4 sekundy. Maximálna rýchlosť činí 275 km/hod. Tieto hodnoty by sa čiastočne vylepšili v prípade verzie Cayman Clubsport.
V prípade vizuálnych zmien je pravdepodobné, že sa udejú nejaké vylepšenia, ktorými sa bude odlišovať od štandardného modelu. Avšak v tomto to berieme skôr len ako naše predpoklady. Takže pokiaľ máte objednanú 911 GT3, tak to ešte radšej nezrušte.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.