Nejmenší z rodu Volv se dostává na tuzemský trh s faceliftovanou tváří, mimo to ale přináší i příznivější ceny i výbavy.
Z výbavy se vytratila základní výbava Volvo a jako první tak zůstala kdysi druhá výbava Kinetic. Cena Kineticu se základním motorem 1,6 klesla na příjemných 453 tisíc korun, přičemž i v základu nabízí velmi příjemnou výbavu. Nalezneme v ní třeba šestici airbagů, ochranné systémy SIPS a WHIPS, samozřejmostí je automatická dvouzónová klimatizace a autorádio a palubní počítač.
Další výbavy potom přidávají kola z lehkých slitin, tempomat, bi-xenonové světlomety a další.
Z nabídky motorů vypadl motor 1,8, takže mezi základní 1,6 (100 koní) dvoulitrem (145 koní) vznikla slušná mezera. K dispozici jsou dále motory 2,4 (170 koní) a vrcholná T5 o výkonu 230 koní. Diesely zastupuje 1,6 o výkonu 109 koní, dvoulitr (136 k) a motor D5, který ze sebe dostane 180 koní výkonu.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?