Automobilka Jaguar plánuje ukončiť výrobu modelu X-Type. Tento model strednej triedy počas svojej osemročnej kariéry nezaznamenal také úspechy, aké si samotná automobilka predstavovala.
Zástupca automobilky Jaguar v strednej triede, model X-Type to má zrátané. Koncom tohto roka sa totiž jeho výroba, ktorá prebieha v britskej továrni Halewood, ukončí. Od začiatku uvedenia modelu X-Type pred 8 rokmi sa predalo zhruba 350 000 kusov tohto modelu, čo je výrazne menej, ako samotná automobilka očakávala.
Pôsobenie Jaguaru X-Type teda nebolo príliš úspešné, možným dôvodom je aj fakt, že pod barokovou karosériou sa ukrývala technika Fordu Mondeo predchádzajúcej generácie. S tým by zrejme nebol problém, ten sa však objavil v interiéri, ktorý síce nezaprie originálne tvary, no je tu možné nájsť detaily pripomínajúce lacnejšie a „tuctové“ Mondeo. Predaje nepomohol navýšiť ani model kombi pod označením Estate.
Výroba nástupcu modelu X-Type sa zatiaľ neplánuje, X-Type tak zrejme ostane bez nasledovníka.
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.