Katalánsko: Pešek po pádu třináctý

MotoGP
MotoGP, foto: Archiv AutoRoad.cz
Karel Bařina 10. června 2007 11:45
Sdílej:

Sluncem rozpálené Montmeló nedaleko Barcelony přivítalo mistrovství světa silničních motocyklů k Velké ceně Katalánska na okruhu Circuit de Catalunya.

125 ccm Pro české fanoušky nejzajímavější kubatura přinesla další dramatický souboj od startu až do cíle. Ve vedoucí skupince se po celý závod držel i Lukáš Pešek se strojem Derbi a zdálo se, že může útočit na nejvyšší pozice. Bohužel pět kol před cílem udělal školáckou chybu, když zablokoval přední kolo a svůj motocykl položil. Navíc při pádu sestřelil i vedoucího muže průběžného pořadí Hectora Faubela na Aprilii. Situaci perfektně využili piloti KTM a senzačně dokázali urvat dvě místa na stupních vítězů. Díky Koyamovi vítězí KTM poprvé v této kubatuře na tomto okruhu. Nejvíce ovšem vytěžil Gabor Talmacsi, který se snadným druhým místem vrací do vedení šampionátu.

výsledky závodu 125 ccm

250 ccm Dvěstěpadesátky dnes na čele kromě úvodu závodu nenabídly nijak napínavý souboj, Jorgeho Lorenza jen krátce ohrožoval Alex de Angelis, za kterým bylo celé jezdecké pole dlouze roztrhané. Náš Karel Abraham doplatil na špatný výběr pneumatik, ale v závěru se na něj usmálo štěstí, které "shodilo z motorky" několik jezdců před ním a přineslo mu tím dva body za 14. místo.

výsledky závodu 250 ccm

MotoGP V nejvyšší třídě si pořádný souboj užili Cassey Stoner, Valentino Rossi a Dani Pedrosa. Na záda jim po celou dobu dýchal John Hopkins, ale nedokázal se do souboje zamíchat. Rossi po startu postupoval dopředu a musel pracně dvojici Stoner-Pedrosa dohánět.  V posledních osmi kolech se neustále střídal ve vedení se Stonerem, strategické odkládání útoku dnes šlo stranou. Stoner byl v posledním kole úspěšnější a zvýšil si svůj náskok v mistrovství světa před Rossim a dnes i celkově třetím Pedrosou.

výsledky závodu MotoGP

Témata:
Stalo se
Testy aut
Hyundai Inster

Hyundai Inster - nejlepší elektromobil do města?

Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?

Testy aut
Toyota ProAce Verso

Test ojetiny: Toyota ProAce Verso VIP – univerzální praktik s bohatou výbavou

Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?

Novinky ze světa EV
Koncept vozu Tesla Model 3+

Tesla vytře evropským automobilkám zrak. Představí Model 3+ s dojezdem až 800 km

Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.