Ruský prodejce automobilů Avilon zřejmě koupí továrnu německé automobilky Volkswagen v ruské Kaluze. S odvoláním na své zdroje o tom informoval podle ČTK ruský zpravodajský server RBC. V Kaluze se montovaly rovněž vozy české automobilky Škoda Auto.
Volkswagen závod v Kaluze s kapacitou 225.000 vozů ročně otevřel v roce 2007. Loni v březnu však provoz v továrně zastavil v souvislosti se sankcemi, které západní země uvalily na Rusko za jeho útok na Ukrajinu.
Zdroje uvedly, že Avilon se stal hlavním zájemcem o továrnu. Podle jednoho ze zdrojů už byla sjednána dohoda, jejíž dokončení se plánuje v pátek. Tisková služba Volkswagenu podle serveru RBC uvedla, že automobilka zvažuje různé scénáře včetně prodeje, konečné rozhodnutí ale ještě nepadlo.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.