Mistrovství České republiky pokračuje o tomto víkendu druhým závodem sezóny na Valašsku.
Pech s Uhlem zde dokázali několikrát zvítězit a v posledních třech ročnících vždy dojet na druhém místě po těsných soubojích do posledního metru. Na tyto pódiová umístění by posádka EuroOil teamu ráda navázala i v letošním ročníku Valašské Rallye. „Myslím, že nás tentokrát čeká rychlejší trať. Posunutím z jarního termínu, budou nyní asfalty bez zbytků zimního posypu a o vyšší teplotě. Proto předpokládáme, že budeme hlavně využívat tvrdší směsi pneumatik, které mají tolik potřebnou přilnavost a hlavně také odpovídající životnost,“ přemýšlí při přípravě na závod Pech.
Valašská Rallye je v posledních letech specifická skladbou rychlostek. Velká porce kilometrů se jede na zkušebním polygonu Tatry Kopřivnice, kde je třeba změnit styl jízdy proti klasickým tratím. „Stalo se nám zde, že jsem moc agresivně projížděl vracečky a mnohé odbočky pomocí ruční brzdy. Při tom jsem úplně zničil pneumatiky tak, že jsme dokončili zkoušku téměř na plátně a samozřejmě něco ztratili,“ popisuje Pech.
Tím, že se v letošním šampionátu započítávají všechny výsledky a žádný se neškrtá, očekává se i na Valašce ostrá jízda hned od startu. Na taktizování není letos prostor a každá posádka bude chtít získat co nejvíce bodů i za cenu většího nasazení. To slibuje napínavý sport pro všechny fanoušky, které EuroOil team zve ke sledování této akce.
Valašská Rallye odstartuje v sobotu 8. srpna v 7.00 na polygonu v Kopřivnici. Na posádky čeká 16 rychlostních zkoušek a trať dlouhá 534km. Cíl závodu je naplánovaný na neděli 9. srpna před 16 hodinou.
PR
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?