Po polovině závodu žádné změny ve vedení

Biela, Frank
Biela, Frank, foto: ALMS
Daniel Šupa 20. března 2005 00:20
Sdílej:

I nadále jsou v celkovém hodnocení na čele obě Audi R8 týmu ADT Champion.

Po většinu sobotního dne vedlo Audi s číslem 1 posádky Lehto/Kristensen/Werner. Při střídaní Wernera za Kristensena se dostal do vedení Frank Biela s Audi číslo 2, který při zajetí do boxů přepustil první místo Leitzingerovi s Lolou stáje Dyson. O 10 minut později byl však opět předjet Kristensenem a Audi č. 1 se vrátilo do čela. Třídu LMP2 stále ovládají červené vozy Courage a v silnější kategorii GT se Corvetty mírně vzdálily třetímu Aston Martin s číslem 57. Maserati propadlo a s problémy ztratilo na vedoucí vůz třídy 12 kol. Hvězda seriálu ChampCar Sebastien Bourdais, startující s Ferrari F550 Maranello týmu Care Racing Larbre, odstoupil ze závodu po 155 kolech po poruše převodovky. Foto: ALMS
Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.