Prvý tréning dominovalo Maserati

Enge, Tomáš
Enge, Tomáš, foto: www.auto-news.cz | Radek Hurbánek
Jozef Smrtník 16. září 2005 22:09
Sdílej:

Nová trať znamenala pre jazdcov a tímy veľa práce s poznávaním.

Prvých 90 minút tréningu sa mechanici a piloti trápili s najlepším nastavením pre novú Tureckú trať, kde len nedávno zažila debut Formula 1. V tomto boji sa nejlepšie darilo posádke Maserati MC 12 so štartovným číslom 16 tímu JMB Racing.

Posádka v zložení Peter/Pillon/Artam svoj najlepší čas zaznamenala až v závere tréningu s časom 1:51.597. Samotný Philipp Peter  bol nadmieru spokojný s ich výkonom. Na druhej strane si veľmi dobre uvedomoval nie veľký odstup dvoch áut Ferrari v podaní tímov GPC Sport a Larbre Competition.

Auto s číslom 15 takisto z tímu JMB Racing, si vyslúžilo na novej trati najväčší handycap v podobe záťaže 100 kg. Napriek tomu posádke Bertolini/Wendlinger patrilo siedme miesto so stratou takmer dvoch sekúnd.

V súvislosti debutu na Tureckej trati znejú z Paddocku ohlasy, ktoré jasne nasvedčujú náročnejšej práci so spoznávaním trate, ale aj s veľkou obľubou atraktivity zo strany pilotov.

Kategóriu GT2 na 12. a 13. mieste obsadilo dou tímu Gruppem Racing na Porsche 996 GT3 RSR so ziskom viac než jeden a pol sekudy pred tretím autom tímu Ebimotors na rovnakom aute.

1. tréning Turecko: výsledky

Foto: Radek Hurbánek / AUTO NEWS NETWORK

Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.

Novinky
Toyota RAV4 (2026)

Proč je nová Toyota RAV4 větší novinkou, než si myslíte?

Toyota udělala revoluční krok. Její nejprodávanější SUV RAV4 bude od modelového roku 2026 k mání výhradně jako hybrid nebo plug-in hybrid. Bez čistě benzínové varianty tak míří ke stovkám tisíc Američanů, kteří si změny ani nemusí všimnout – a přesto začnou jezdit čistěji.