Slovní spojení "ostré SUV" zní v hlavách mnoha milovníků automobilů jako naprostá absurdita, ovšem mezi zákazníky mají takové vozy poměrně velké úspěch, což automobilky vede k produkci dalších a dalších. Jedním z nich se brzy stane i Volkswagen T-Rock R, ovšem jeho podobu by mohl alespoň částečně předznamenat tento konceptu T-Roc GTI, za kterým stojí X-Tomi Design.
Hned na začátku si nalijme čistého vína: nic jako T-Rock GTI nevznikne, neboť z Volkswagenu již před časem přišla informace, že nabídka vozů s označením GTI je nyní kompletní a žádné další se nechystají. Rozrůstat se však bude řada automobilů s označením R a nový T-Rock je jedním z nejvážnějších kandidátů na pozici ostrého SUV. Tento zdařilý grafický koncept nám tedy bude k ničemu co se týče T-Rocku GTI, ovšem mohl by nám posloužit jako předobraz T-Rock R.
Jak by se dalo u podobně zaměřeného modelu čekat, světlá výška karoserie šla o několik centimetrů dolu a v podbězích se objevila velká a pohledná kola ve stříbrno-černé barevné kombinaci, na kterých jsou nazuty nízkoprofilové pneumatiky.
Kromě toho přišel T-Rock o některé černé plastové ochranné prvky a také o mlhovky, které musely ustoupit novému a dynamičtěji tvarovanému přednímu nárazníku. Nad ním je umístěna lehce upravená černá maska chladiče s tradičně červeným prvkem. Celý vůz pak dostal dvoubarevné lakování, přičemž červený základ doplňuje černá střecha a zrcátka.
Samozřejmě stále se bavíme pouze o grafickém konceptu, ovšem není vyloučeno, že některé z těchto prvků se neobjeví na produkčním T-Rock R, o kterém toho stále moc nevíme. Dá se ale předpokládat, že pod jeho kapotou by se mohl objevit 2.0 litrový přeplňovaný čtyřválec, který se nyní nachází v Golfu R. Na jaký výkon ho automobilka nastaví je ale těžké předvídat.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?