Bohemka bez Karla Trojana

Trojan, Karel
Trojan, Karel, foto: www.rallyzone.cz | Turovský, Roman
Tomáš Urban 16. října 2009 09:18
Sdílej:

Letošní závěrečný podnik MMČR – Rally Bohemia – se tentokrát bude muset obejít bez účasti Karla Trojana, který v průběhu roku nedobrovolně vystřídal několik spolujezdců a sezóna se všeobecně neodvíjela zrovna dle jeho představ.

Do bojů o poslední příděl bodů do hodnocení MMČR 2009 se chtěli zapojit i oba obvyklí členové týmu Korno Motorsport, Karel Trojan a Petr Řihák, leč okolnosti tomu nebyly nakloněny. Nedávno navrátivší se Petr Řihák, který delší dobu absentoval na tratích rychlostních zkoušek si minulý týden ozkoušel další ostrý start ve Šternberku, kde se však po RZ1 objevily vážné zdravotní problémy, které následně vedly až k odstoupení navigovaného Slávy Ducháčka i s Petrem Řihákem ze závodu. Je pravděpodobné, že tyto problémy souvisí se zraněními, utrpěnými loni na Slovensku při Rally Tatry, ale to nechť posoudí lékaři.

Každopádně jde o jeden z důvodů, proč se nakonec Karel Trojan rozhodl neodstartovat do Rally Bohemia. Za závoděním Karla Trojana nestojí žádný opravdu silný sponzor a z velké části si své závodění Karel hradí sám. Otázka financí je tak i vzhledem k médii donekonečna omílané finanční krizi na prvním místě. Neutěšená finanční situace dokonce vede Karla Trojana k tomu, že navzdory svému dosavadnímu přesvědčení přemýšlí o možnosti pronajímat svůj soutěžní vůz. Kdo Karla zná, ví, že by za normálních okolností nikomu svého plechového miláčka nepůjčil.

Sestavování rozpočtu na sezónu je čím dál tím složitější, a tak momentálně Karel Trojan s Petrem Řihákem ani neví, jak bude jejich rallyové působení v příštím roce vypadat. Petr Řihák se v současné době vydal po celé řadě lékařských vyšetření, která by měla potvrdit či vyvrátit jeho obavy o zdraví a Karel Trojan bude pravděpodobně hledat případného zájemce na pronájem svého soutěžního vozu.

Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.