Po módě supersportů pozvolna přichází období hypersportů. Největší pozornost se prozatím soustředí kolem Mercedesu-AMG Project One a Aston Martinu Valkyrie. Ale co kdyby do této hry vstoupil i koncern Volkswagen?
Obrovský Koncern Volkswagen patří celosvětově mezi největší výrobce automobilů. V posledních letech sice utrpěl poměrně masivní ztráty po provalení kazy Dieselgate, ovšem stále sdružuje několik významných značek, které produkují jedny z nejrychlejších a nejzábavnějších sportovních vozidel na trhu.
Nabízí se proto otázka, zda neexistuje možnost, že by koncern VW vstoupil prostřednictvím jedné ze svých značek do světa hypersportů. Samozřejmě můžeme namítat, že v téhle sféře už se dávno pohybuje Bugatti Chiron, Porsche 918 nebo některé limitované modely Lamborghini, ovšem modely které chystá Mercedes a Aston Martin zkrátka vypadají na další krok evoluce, který slibuje řidičům zážitek rovný řízení formule F1 na normálních silnicích.
Protože samotná automobilka zarytě mlčí, chopil se návrhu designér Milen Ivanov, který své dílo umístil na server Behance.net. Jak můžeme vidět, nové generaci hypersportu vtiskl znak Audi, což se dá celkem snadno pochopit. Lamborghini vždy působilo odrzle, Porsche příliš seriozně a Bugatti se soustředí na kombinaci luxusu a extrémní síly podle svých tradic. Audi se tak zdá být dostatečně vhodnou platformou.
Hned na první pohled je vidět, že námětem se stala Audi R8 a patrné jsou i prvky z Bugatti Chiron. O pohonné jednotky navíc v koncernu Volkswagen taky není nouze. Jedinou chybou na celém konceptu tak zůstávají finance. Vlivem kauzy Dieselgate se totiž Audi musela stáhnout i z některých prestižních závodů, je to proto dost nepravděpodobné, že by se nyní pouštěla do vývoje podobného projektu jakým je hypersportovní automobil.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?