Další prototyp autonomního vozu koncernu PSA má za sebou zkoušku v reálném provozu. Té se podrobil autonomní Citroen C4 Picasso a její výsledek je vskutku úctyhodný.
Z Paříže vůz dojel až do Madridu, kde ho přivítala mluvčí španělské vlády. Z tiskové zprávy ale není dost dobře jasné, zda vůz projel bez zásahu řidiče naprosto celou trasu. Vedení PSA však dodává, že vůz projel sám všechny „schválené úseky“. Uměl si prý poradit se změnami jízdních pruhů, dopravním značením a okolním provozem.
Španělská místopředsedkyně vlády a mluvčí vlády Sorayi Sáenz de Santamarίa, ke všemu dodala: „Dnes nemusíme přemýšlet o budoucnosti, protože budoucnost je zde. Než se nadějeme, bude toto vozidlo běžným dopravním prostředkem na našich silnicích.“ Ke všemu se vyjádřil i ředitel po výzkum a vývoj skupiny PSA, Gilles Le Borgne. Ten řekl: „Jsem hrdý, že tento vůz s automatickým řízením, který vyvinuly naše týmy v technických centrech pařížského regionu, v Evropě překročil hranice".
Mimochodem, tato cesta přes Španělsko je výsledkem úzké spolupráce koncernu PSA s Galicijským institutem pro výzkum automobilových technologií (CTAG). Ten se zaměřuje zejména na otázky rozhraní „člověk-stroj“ při řízení v automatickém režimu.
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?