Sportovní Honda S2000 už dávno není v nabídce, výrobce ovšem usilovně pracuje na vývoji její nové generace a postupem času uvolňuje nové podrobnosti.
Podle serveru Motoring se nová S2000 pochlubí motorem umístěným uprostřed, což by bylo naprosto nové řešení oproti předchůdci, který jej měl umístěný vpředu. Další podstatnou informací je, že nový sportovní zástupce značky bude používat lehce přepracovanou verzi přeplňovaného 2,0 litrového čtyřválce.
Ten má pohánět novou i generaci Hondy Civic Type-R, ale oproti ní se S2000 dočká kombinace s elektromotorem. I díky tomu se zřejmě kombinovaný výkon ustálý na hodnotě 365 koní. Poháněna bude zadní náprava, výkon na ní poputuje skrze sedmistupňovou automatickou převodovkou se dvěma spojkami.
Pokud vše vyjde podle plánu Hondy, nová S2000 bude postavena vedle spolu s novou Hondou NSX příští rok v americkém Ohiu.
Zdroj: Motoring
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?