Loňský jezdec Mercedesu, Renger van der Zande, by mohl v letošní sezoně vyměnit vůz DTM za monopost GP2. Náznaky o možné změně se objevily na jeho webových stránkách.
Renger van der Zande by se mohl po jednom roce v DTM opět posadit do formulového vozu. Na jeho nové webové stránce nalezntene totiž kalendář GP2 2012, což by mohlo signalizovat budoucí kroky jezdce. Po Audi a BMW je Mercedes jediným týmem, který ještě neoznámil jezdecké složení pro letošní rok.
Nové by GP2 pro holandského jezdce každopádně nebylo. 25letý jezdec již v sezoně 2008/2009 zaskočil za zraněného Fina Mika Mäkiho v závodě GP2-Asie v Dubaji. Víkend se mu moc nepovedl a tak byl jezdec Mercedesu nahrazen současným jezdcem Audi - Edoardem Moratarou. Následující sezonu jezdil Renger v Britské F3 a Eurosérii F3. V roce 2010 startoval pro Mücke Motorsport v GP3.
Ještě před pár týdny se přitom van der Zande vyjádřil velmi pozitivně ohledně své budoucnosti v DTM: "Pokud budu mít stejné auto jako moji kolegové, tak si jsem jistý, že budu schopný v roce 2012 bojovat o místa v TOP3. Vloni jsem jezdil s tzv. ročním autem, které už mělo za sebou ale 4 sezony."
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.