HOCKENHEIM - KVALIFIKACE; Boj o nejlepší místo na startu skončil triumfem Timo Scheidera ve voze Audi. Po včerejším nepříliš dobrém vystoupení zachraňovali u Mercedesu co se dalo a v TOP10 získali 50% účast. Ralf Schumacher nepřekvapil a špatný výkon předvedl taktéž Lauda.
Třetí pole position kariéry získal dnes při prvním ostrém měření sil nové sezony DTM německý pilot Audi Timo Scheider, když deklasoval loňského šampiona Ekströma ve stejném voze o 149 tisícin vteřiny. „Dokonalé kolo, dokonalý vůz dokonalý den," uvedl 29letý Scheider ihned po skončení kvalifikace.
Druhá řada startovního roštu pro zítřejší závod na 37 kol celkové délky 170 kilometrů patří dvojici Mercedesů. Se ztrátou téměř čtyř desetin vybojoval třetí místo Spengler, další čtyři setiny ztratil di Resta.
Zvláštní pozornost byla přirozeně věnována výkonu expilota formule 1 Ralfovi Schumacherovi, jenž však zajel až patnáctý nejlepší čas. „V DTM je to opravdu velmi vyrovnané. Nejsem nespokojený a hodně jsem se toho naučil," uvedla nová posila Mercedesu, jež však startuje jen s loňským modelem.
Za nejrychlejší čtveřicí se seřadili Kristensen, Green, Tomczyk a Jarvis, přičemž 24letý Brit se ihned ve své debutové kvalifikaci dostal do TOP8 a byl nejrychlejším jezdcem s rok starým modelem. Na svůj účet si navíc připsal skalp legendy DTM a člena tovární stáje Mercedesu Schneidera, který bude startovat zítra až devátý.
O svých kvalitách přesvědčil při návratu do DTM Albers, jenž s dva roky starým Audi týmu Colina Kollese zajel slušný 14. čas. Jeho týmové kolegyni Katherine Legge se však nedařilo a skončila beznadějně poslední s třívteřinovou ztrátou.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.