Jezdec DTM Christian ABT se v sobotu zůčastnil slavné německé šestihodinovky 6h ADAC Ruhr-Pokal-Rennen na starém Nürburgringu.
V týmu jel s ex-šampionem DTM Klausem Ludwigem a se známým Robertem Lechnerem z Rakouska. Pilotovali speciál Aston Martin DBRS9 týmu Phoenix-Racing. Tento tým je známý i z DTM, kde připravuje Audi A4 pro Alexandera Premata.
Celkem vyrazilo na trať dlouhou 24,433 kilometrů včetně světoznámé Nordschleife (Severní smyčka) 210 vozů. Ludwig vyrazil z páté pozice na startu. Po třech kolech musel britský závodník zastavit s technickým problémem. Abt se tak na trati objevil jen v trénincích.
Závod po odjetí šesti hodin vyhrál ex-pilot DTM Marcel Tiemann, který se střídal v kokpitu Porsche s Romainem Dumasem a Arnomem Klasenem.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?