Během posledních 24 hodin zaplavily český internet zprávy o novém modelu Karoq domácí automobilky Škoda Auto. Nahradí na trhu Yeti, nebo Škoda zařadí nový model do palety svých SUV?
My jsme nelenili a zeptali jsme se přímo v automobilce Škoda. Ačkoliv byl tiskový mluvčí Škodovky pro český trh poměrně skoupý na slovo, i tak jsme pro vás zjistili pár informací. Jméno, které se dostalo do médií, je jen jedno z mnohých, o kterých se ve Škodě rozhoduje.
Konečné rozhodnutí by však mělo padnout do tří týdnů. "Myslím si, že v horizontu tří týdnů bude známo nebo rozhodnuto. Těch variant je několik a já ji v tuhle chvíli sám nevím," uvedl pro AutoRoad.cz mluvčí Škody pro český trh Vítězslav Pelc. Tou dobou bychom tedy mohli získat i oficiální tiskovou zprávu. Zda půjde o nástupce současného Yetiho nebo úplně nový model však stále není jasné.
Pro představení nové generace Yetiho ale hovoří stáří generace současné. Ačkoliv se Yeti těší stále vysoké popularitě (za únor 2017 se prodalo 6.300 vozů), vyrábí už od roku 2009. V roce 2013 pak prodělal poměrně výrazný facelift.
Plodné roky v Boleslavi?
Pokud nám tedy Škoda opravdu představí to, co se v současnosti označuje jako "Karoq" do tří týdnů, bude to pro ní znamenat opravdu plodné období. Svůj největší model Kodiaq totiž začala prodávat během října 2016 a omlazená Octavia se dostala do showroomů během letošního ledna.
V nedávné době jsme se pak dočkali představení omlazené sportovní Octavie RS, off-roadové verze Octavia Scout a modernizované nabídky modelů Rapid a Citigo pro rok 2018.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?
Čtyřková Octavia se po pěti letech dočkala faceliftu v rámci kterého přišlo několik inovací. Důležité ovšem je, že byl zachován charakter vozu, který si stále drží velice dobrou kombinaci praktičnosti a zábavy za volantem. Jedná se o nejsilnější Octavii, která kdy vznikla. Měli byste si ji koupit nebo se vyplatí porozhlédnout u sourozenecké Cupry, která nabízí ještě podstatně silnější exempláře?