Koncept Tomahawk má 2 590 koní a možná se objeví za 20 let

srt viper
srt viper, foto: Gran Turismo
ar3 3. června 2015 22:15
Sdílej:

SRT přichází s novým konceptem vozu pro hru Gran Turismo 6 a vůbec se s tím nemaže. Neuvěřitelná symfonie prvků aktivní aerodynamiky doplněna stádem dvou a půl tisíce koní. Asi tak bych popsal koncept Tomahawk.

Není tomu vůbec dávno, kdy jsme vám přinesli článek s videem, ve kterém SRT nastínilo podobu svého hypersportu, který je bohužel určený pouze pro virtuální svět hry Gran Turismo 6. SRT nyní odhalilo tento koncept v celé své kráse a my se tak můžeme kochat s otevřenými ústy.

A že je čím se kochat! Tomahawk vypadá, jako by přilétl z jiného světa. Jeho vzhled je naprosto dechberoucí o to více, když nám odhalí všechny prvky aktivní aerodynamiky, kterými disponuje. To si člověk opravdu na chvíli pomyslí, že se nejedná o auto, ale o letadlo. 

Jenže na rozdíl od letadla, jsou zde křídla proto, aby se vůz vůbec na zemi udržel. Výkon přesahující dva a půl tisíce koní totiž není jednoduché spoutat.

Nebojte, nepřehlédli jste se. SRT opravdu tomuto virtuálnímu závodníkovi nadělilo přesně 2 590 koní a jedná se tak o nejvýkonnější vozidlo, které Gran Turismo obsahuje. Tuto porci výkonu má na svědomí hybridní pohonná jednotka. Té vévodí masivní sedmilitrový motor V10.

Asi si nyní říkáte „no to je toho, vždyť je to jen hra“, jenže to nevíte, že SRT prohlásilo, že Tomahawk je vůz, který reprezentuje podobu hyperaut, které budou k mání za 20 let. Je tudíž zcela možné, že v roce 2035 nikoho výkon přes 2 000 koní nepřekvapí. 

Nevím jak vy, ale já začínám okamžitě pracovat na stroji času!

Také určitě zhlédněte následující video, kde hovoře designéři i nženýři SRT o tom, jak probíhal vznik tohoto vozu.

Témata:
Stalo se
Ze světa
Matteo Doretto

Tragédie před startem Polské rally: Ital Matteo Doretto (†21) zemřel při testovací jízdě

Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.

Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.