Americká společnost PSC Motors představí již 1. června nový hypersport s výkonem 1 700.
Svět supersportů a hypersportů, to již dávno není území několika velkých automobilek. Ba naopak. Stále častěji se setkáváme s malými společnostmi, které vznikají za účelem postavit, co možná nejrychlejší vozidlo. To, co začalo švédským Koeniggsegem a italským Pagani stále pokračuje. S nadsázkou se dá říci, že se denně setkáváme s informacemi o nových automobilkách a jejich odvážnými plány.
Mě nyní zaujala společnost s názvem PSC Motors. Ta byla založena před pěti lety, v americkém městě hříchu, Las Vegas. Stejně jako toto město jsou hříšné i jejich nápady a přichází tak s prohlášením, že pracují na voze, které by mělo svým výkonem překonat i Regeru, které dal Kouniggseg do vínku rovných 1 500 koní.
Vůz je zatím označován jako SP-200 SIN. Měl by být poháněný plug-hybridní technologií. Hlavní pohonnou jednotkou se stane masivní devítilitrový motor V8 s výkonem 1 000 koní. To ale není vše. Nesmíme totiž zapomenout na elektromotor, který disponuje počtem 700 koní. To znamená, že SP-200 SIN má k dispozici celých 1 700 koní! Ty dokáží vystřelit tento karbonovo-hliníkový projektil z nuly na sto km/h za 2,8 vteřiny. Maximální rychlost se má údajně pohybovat kolem závratné hodnoty 450 km/h.
PSC Motors si rozhodně neklade malé cíle. Již 1. června se budeme moci alespoň částečně podívat na to, jestli všechny splní. 1. června totiž bude tento hříšný stroj oficiálně představen světu.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?