Na elektrické SUV automobilového výrobce Tesla si budeme muset počkat nejspíše až do roku 2014.
Zdroj: YouTube
Americká soukromá společnost Tesla Motors, výrobce špičkových elektrických vozidel přislíbila, že započne s výrobou SUV modelu X počátkem roku 2014. Původní výrobní plány, které počítaly již se současným rokem 2013 tak byly notně upraveny.K obratu došlo upřednostňováním modelu S a snahou o dosažení jeho 20 000 produkce. Jistý vliv nese i snaha o dřívější splacení závazné půjčky automobilky, čítající 465 milionů dolarů, tedy něco přes 9 miliard korun. Půjčka do roku 2022 má tak být vyrovnána o celých pět let dříve - roku 2017.Na sedmimístné SUV, nabízené v provedení i 4×4, dvojicí zavazadlových prostorů a celkovou délkou 4 976 mm, se tedy můžeme jen těšit. V případě nových a podrobnějších vyjádření Vás budeme neprodleně informovat.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?