Americký retro model značky Chrysler PT Cruiser zdá sa, nepovedal ešte posledné slovo. Crysler PT Cruiser má svoje najlepšie roky určite už za sebou, no výrobca neváhal a predstavil ďalšiu špeciálnu verziu tohto modelu pre rok 2009.
Interiér dostane takisto akčný nádych, pre cestujúcich je pripravené nové čalúnenie vo farebnom kontraste s vonkajším lakom karosérie. Cestujúcich bude vo vnútri rozmaznávať rozsiahla výbava, ktorá obsahuje klimatizáciu, autorádio s CD a MP3 prehrávačom, el. ovládanie všetkých okien a spätných zrkadiel, vyhrievané predné sedadlá, analógové hodiny v retro štýle, alebo kompas.
Chrysler PT Dream Cruiser Series 5 bude k dispozícii srbodúc dvoma motormi, prvou verziou je atmosférická verzia benzínového štvorvalca 2,4 l s výkonom 150 k a krútiacim momentum 220 Nm. Agregát dopovaný turbodúchadlom má výkon 180 koní s krútiacim momentum 285 Nm.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.