Jedna z největších automobilových akcí se v příštím roce vrátí, snad. Jelikož se už nějaký ten pátek potýkáme s koronavirovou krizí, tak jsme byli svědky rušení různých akcí. To se týkalo i autosalonů. Jeden z těch největších se příští rok opět vrátí na scénu a rozhodně se bude na co těšit!
Od roku 2020 se slavný autosalon v Ženevě nekonal. Dnes bylo oficiálně napsáno datum, kdy se událost uskuteční. Mělo by jít o 14. - 19. února 2023. Dá se předpokládat, že bude autosalon zasvěcen hlavně elektrifikovaným automobilům, ale jistě budeme svědky i novinek se spalovacími motory. Momentálně ovšem není účast automobilek a modelů známá. Později vás budeme informovat.
Podívejte se na "retro" článek ohledně novinek, které byly v Ženevě představeny před více než 10 lety, v roce 2011.
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.