Nejelegantnější auto všech dob? Streamliner vznikl před 70 lety, většinu času však chátral

-mao / AutoRoad.cz, 18. dubna 2018, 16:04 Aktualizováno 18.4.2018, 18:14 Google+

Automobilový design prošel během minulých desetiletí řadou výrazných proměn, z nich každá dala světu pár úchvatných strojů. Pravděpodobně žádný z nich se však svou elegancí a záhadností nedokáže vyrovnat Buicku Streamliner, kterému v roce 1948 vdechl život designér a konstruktér Norman E. Timbs.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Norman E. Timbs Buick Streamliner

Norman E. Timbs Buick Streamliner | foto: youtube.com

Sdílejte článek

Jméno Norman E. Timbs vám pravděpodobně nic neřekne, nicméně pokud ve svém okruhu známých máte i milovníky závodů Indy 500, pravděpodobně by zbystřili alespoň oni. Timbs byl totiž velice schopným a uznávaným konstruktérem závodních vozů, z nichž tím nejznámějším je pravděpodobně Blue Crown Special, který vyhrál Indy hned několikrát.

Streamliner však nebyl projekt závodní, ale soukromý. K jeho stavbě se Timbs pravděpodobně inspiroval od německých automobilů jako Auto Union Typ C Stromlinie z roku 1937 nebo Mercedes-Benz W25 Avus Stromlinie z téhož roku. Oba tyto předválečné modely byly konstruovány pro závodní účely a jejich tvary podléhaly čistě aerodynamice. Díky tomu pak tyto vozy dokázaly dosahovat rychlosti až 400 km/h.

Karoserie vozu byla jakousi poctou těmto úchvatným aerodynamickým strojům. A protože aerodynamika nešla ruku v ruce s americkým stylem, odpustil si Timbs zbytečnosti, které byly pro americké automobily z té doby typické: obrovské chromové nárazníky a zadní křidélka. Streamliner tak na silnici působil jako naprostá rarita, neboť jeho styl se vymykal poválečným standardům.

Už na konci čtyřicátých let však karoserie vozu působila naprosto úchvatně a nenechala v klidu žádného milovníka automobilů - což ji ostatně vydrželo až do dnešních dnů. Dvoumístná kabina je po vzoru závodního speciálu Auto Union Typ D vysunuta hodně vpředu a motor se nachází hned za ní. Vozu chybí dveře a přístup k motoru je zajištěn hydraulickým odklápěním celé zadní poloviny karoserie.

Základem vozu se stalo šasi z automobilu Buick "Super 8" z roku 1947. Pod kapotou byl umístěn řadový osmiválec pocházející také z Buicku Super 8, který dokázal 998 kilogramů vážící automobil rozpohybovat až k rychlostem okolo 193 km/h. Aby byla jízda dostatečně komfortní, použil Timbs modifikované odpružení z automobilů Ford vyráběných v roce 1947.

Stavba vozu měla podle časopisu Road & Track trval okolo 2.5 roku, přičemž výroba vyšla na 10 000 dolarů, což dnes vychází na 205 000 Kč. Vezmeme-li však v potaz inflaci, pak zjistíme, že v roce 1948 se tato částka rovnala sumě více než 2.1 milionu korun.

Velkou část nákladů přitom představovala samotná hliníková karoserie, kterou zhotovil Emil Diedt. Karoserie totiž byla vyráběna ručně pomocí tvarování na dřevěném rámu a její cena se vyšplhala na 8 000 dolarů.

Streamliner byl po dokončení prezentován na různých závodních tratích, ovšem nejednalo se o závodní vůz a Timbs s ním prý jinak příliš nejezdil. V roce 1952 se však Streamliner dostal do rukou Jima Davise z Kalifornie, který se s ním s oblibou proháněl po Manhattan Beach a dokonce nechal vůz vyfotit fotografem magazínu Motor Life, kde se o voze následně objevil článek.

Buick Streamliner, někdy také označovaný jako Timbs Special, se objevil i v pořadu My Classic Car | zdroj: youtube.com

Poté se však automobil ztratil a nikdo o něm nevěděl. Vzhledem k jeho jedinečnosti a omezenému sdílení informací v té době se na něj málem zapomnělo, ovšem pár nadšenců a sběratelů po voze stále pátralo. Nakonec byl vůz objeven v roce 2002 v poušti - téměř zapomenutý, místy pomačkaný, bez barvy a se spoustou chybějících drobností.

Vůz se však dostal do aukce, kde ho zakoupili Gary a Diane Cerveny z kalifornského Malibu. O renovaci vozu se postaral Dave Crouse z Custom Auto Inc. v Coloradu a my jen musíme uznale smeknout klobouk, neboť s automobilem si skutečně vyhrál. V jednom z rozhovorů s majitelem vozidla jsme dokonce zaslechli, že pro docílení jedinečné barvy vozu bylo do rudého laku přidáno pár gramů pravého zlata, díky čemuž má barva na slunci naprosto jedinečný odstín.

Svou novodobou premiéru zažil vůz v roce 2010 během akce Amelia Island Concours d’Elegance, kde byl zařazen v kategorii automobilů zachycených na titulní stránce magazínu Motor Trend. Od té doby se Bucik objevil na řadě akcí a z mnoha si odvezl řadu cen. I bez ocenění je však řadou znalců považován za nejelegantnější automobil, jaký byl kdy vytvořen.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Nejelegantnější auto všech dob? Streamliner vznikl před 70 lety, většinu času však chátral

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Moskvič 2144 Istra

Tragédie místo úspěchu? Moskvič měl dostat Sověty na úroveň Západu, něco se ale stalo

Škoda 105/120 se ve Velké Británii prodávala pod označením Estelle

Nejhorší automobily světa? V nelichotivém žebříčku se umístila česká Škodovka

Toyota Mirai

Vodík jako palivo budoucnosti? Nová Toyota Mirai brzy strčí elektromobily do kapsy

Podpis Chucka Norrise udělal z obyčejné Toyoty Tacoma akčního hrdinu

Auto s podpisem Chucka Norrise? Z obyčejné Toyoty se rázem stala filmová hvězda

Ilustrační foto

Jak co nejlépe šetřit palivo? Na rychlosti záleží víc, než si myslíte

Nürburgring

Chystáte se na Nürburgring? Na tohle si dejte pozor, může se to stát každému

Jeremy Clarkson

Motivace podle Jeremy Clarksona? Tohle by chtěl před maturitou slyšet snad každý

Jednoduchá výroba nouzového navijáku, se který můžete například vyprostit zapadlý automobil

Uvízlé auto a naviják nikde? S tímto trikem se dostanete z každého maléru

Škoda Octavia RS245 se výraznou měrou podílela na stanovení nového světového rekordu

Je možné chytit letící šíp z auta? S nejvýkonnější Octavií žádný problém

Prototyp Mercedesu GLE poodhaluje svou techniku

Tancující Mercedes? Zapomeňte na módní doplněk, tohle hopsání patří do terénu

reklama
reklama

Doporučujeme

Škoda Kamiq: skica vs. reálná podoba

Škoda odhalila skicy nového SUV pro Čínu, my už máme i reálné fotografie

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Uvízlé auto a naviják nikde? S tímto trikem se dostanete z každého maléru

  2. TEST: Škoda Superb 1.8T Laurin & Klement: luxusní cestování bez klapotu dieselu stále dává smysl

  3. Poklady z tajemné garáže? 20 let ukrývané Lamborghini odhalilo svou cenu

  4. Věříte trikům na snížení spotřeby paliva? Těmto se budete divit

  5. Jezdit po dálnici bez známky? Jde to, ale tohle musíte vědět

  6. Nový trik zlodějů aut? Na tohle si dávejte dobrý pozor

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud