Známa tvár zámorského šampionátu Champ Car prisľúbila účasť na dvojdňových predsezónnych testoch, ktoré začínajú už zajtra na okruhu Silverstone.
Bývalý tímový kolega trojnásobného šampióna Champ Car Sebastiena Bourdaisa bude mať zajtra a pozajtra možnosť spolupracovať s tímom, ktorý vedie jeho krajan a nemálo známy exšampión Formuli 1 Emerson Fittipaldi.
Bruno Junqueira už v minulom roku dostal príležitosť v šiestich pretekoch A1GP, takže jeho skúsenosti by mali brazílskemu tímu značne napomôcť, keďže nemusí strácať drahocenný čas zoznamovaním sa s autom. 31-ročný pretekár zatiaľ nedostal prísľub na pretekárske sedadlo, ale dá sa očakávať, že jeho spolupráca s tímom neskončí v stredu večer po testoch. Testov sa zároveň zúčastní Sergio Jimenez, ktorý pre tím testoval už dva krát od ukončenia sezóny.
"Verím, že spoločne vytvoríme silnú skupinu jazdcov a teším sa z účasti Sergia a Bruna na testoch a spoločnej práci," povedal šéf tímu Emerson Fittipaldi. "Verím, že Sergio je jazdec, ktorý je zatiaľ pre Brazílčanov podceňovaný. Avšak mal som možnosť ho vidieť pri testoch a veľmi ma zaujal, takže si príležitosť v A1GP zaslúži. Takisto som rád, že sa k nám vracia Bruno po celoročnej tvrdej práci a teším sa na zlepšovanie aute vďaka jeho zásluhe."
Foto: Champ Car World Series
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.