Velkou ránou pro sérii IndyCar se stalo oznámení konce týmu Fernandez Racing. Tony George, zakladatel série si určitě po deseti letech existence šampionátu představoval zcela jiné starosti.
Šéf týmu a bývalý závodník Adrian Fernandez přišel o Scotta Sharpa a Kosuke Matsuuru, které zlákala konkurence. Fernandez Racing minulý týden propustil 27 zaměstnanců a s finančními problémy se v roce 2007 jen těžko na startu objeví.
Nicméně Tom Anderson, spolumajitel týmu, naději neztrácí: „Stále doufám, že se nám podaří odjet kompletní sezónu 2007, ale nyní to dobře nevypadá. Série náš problém zná, hovořili jsme s jezdci, ale v současné chvíli máme jen vozy a vybavení,“ dokončil.
Kosuke Matsuura, který v týmu strávil tři roky, dospěl k dohodě s Panther Racing kam si nese i loga sponzora Panasonic. Scott Sharp jezdil pro Fernandez Racing dva roky, ale od příští sezóny nahradí v Rahal Letterman Racing Danicu Patrick, která odešla do Andretti Green.
Fernandez Racing také přišel o dva závodní inženýry. Brad Stout a Bill Lafontaine nemohli dostat zaplaceno a proto se usídlili v týmu Dreyer & Reinbold Racing. Nicméně ani nové působiště není zárukou jistoty, protože Dreyer & Reinbold Racing se v letošní sezóně potýkal ve finanční tíži.
Startovní listina pro rok 2007 tedy čítá pouhých 16 vozů! V sérii Champ Car se číslo pohybuje kolem čísla 18. Proč tedy nespojit dva šampionáty, kde bychom měli kolem 30 jezdců, namísto dvou chudých šampionátů? To vše záleží na domluvě tvrdohlavého vedení obou sérií…
Foto: Delphi Fernandez Racing
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?