Tento víkend je na řadě předposlední závod sezóny. Andretti Green zatím slavil úspěch jen jednou a není pochyb o tom, že v Sonomě bych chtěl rozšířit celkový počet vítězství v roce 2006 na číslo dvě.
Tony Kanaan, vítěz závodu v Milwaukee má vysoké cíle a v Sonomě by se rád projel po victory lane: "Je těžké popsat, jak je to vzrušující vracet se zpět na Infineon Raceway. Na závodních okruzích se nám daří a to je pro Team 7-Eleven dobrá příležitost vrátit se na victory lane." Dario Franchitti považuje okruh Infineon za nejobtížnější, na kterém kdy závodil. Tým používá data ze závodu v St. Petersburgu a Watkins Glen a Franchitti je znám tím, že raději upřednostňuje klasické tratě než ovály.
Marco Andretti se na víkend velmi těší. Hlavní důvod je především úspěch v minulých letech. "Je to jedna z mála tratí, kde jsem již závodil a vyhrál. Tým NYSE a celý Andretti Green byly na prvních dvou klasických tratí silní a myslím, že o víkendu budeme na špici," řekl Marco, který ve Watkins Glen zazářil a nebýt nešťastné kolize s Eddie Cheeverem, mohl dojet mezi prvními třemi.
Ani Bryan Herta nepojede do Sonomy se špatnými pocity: "V Infineonu si to užiji, protože je to náročná a tvrdá trať. Není zde mnoho příležitostí k předjíždění. Je nutné se dobře kvalifikovat. Trať je velmi vyzývavá a pravděpodobně jedna z nejnáročnějších na výdrž."
Foto: IndyCar Media
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?