Prvý tréning pod taktom šampióna

bourdais, sébastien
bourdais, sébastien, foto: Photo by Phil Abbott, USA LAT Photographic
Jozef Smrtník 8. dubna 2006 15:58
Sdílej:

Long Beach - 1.tréning: Od úvodných pretekov sezóny 2006 nás delia už iba hodiny a hneď v úvode sa svojim výkonom blisol obhájca titulu Sebastian Bourdais.

Francúzsky pilot Sebastien Bourdais, ktorý má už na svojom konte dva tituly šampióna za sebou, dokázal vykročiť na cestu k zisku tretieho titulu pravou nohou. S odstupom 82 tisícin sekundy dokázal za seba na pobrežnom okruhu dlhom 3167 metrov dostať druhého Alexa Taglianiho.

Z nováčikov šampionátu si najlepšie počínal Will Power z tímu Austrália, ktorý obsadil desiate miesto. O dve miesta horšie umiestnenie patrí dalším dvom nováčikom a to expilotovi F1 Antoniovi Pizzoniovi a jedinej zástupkyni nežného pohlavia Katherine Legge.

Foto: Photo by Phil Abbott, USA LAT Photographic

Témata:
Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?