Když v roce 2013 cyklista Lance Armstrong přiznal své dopingové podvody během závodů Tour de France, odstartoval tak obrovský skandál, který ho vyšel pořádně draho. Před pádem na úplné dno, tedy alespoň finanční, ho však zachránil Uber. Jak přiznal v rozhovoru pro CNBC, jeho investice „byla až moc dobrá, než aby to byla pravda" a současně "zachránila jeho rodinu," jak citoval web The Drive, který na působivou investici upozornil.
V roce 2009 totiž Lance Armstrong vložil 100 000 dolarů, dnes necelých 2,3 milionu korun, do investiční společnosti Lowercase Capital, v jejímž čele stál Chris Sacca, jak poznamenává CNBC. A právě tato investiční společnost se rozhodla vsadit na Uber, který tou dobou startoval a byl oceněn na cca 3.7 milionu dolarů. Armstrong přitom CNBC přiznal, že neměl nejmenší ponětí, že Lowercase bude investovat právě do Uberu.
Nicméně rozhodnutí investiční společnosti se nakonec ukázalo být jako správné. Uber se na trhu ujal a velice rychle se rozšířil do celého světa, kde se rychle osvědčil jako zajímavá, výhodná a spolehlivá alternativa k taxi-službám. Navíc se Uberu podařilo prosadit i v konkurenci, která se objevila brzy po jeho nástupu.
V současnosti měl Uber zprostředkovat již přes 10 miliard přeprav po celém světě a jeho hodnota měla podle řady bank překonat hodnotu 10 miliard dolarů. Podle agentury Bloomberg, jejíž anonymní zdroj by měl znát výkony těchto fondů, tak investiční společnost Lowercase zhodnotila původní vklad cca 250-krát až 300-krát.
Armstrongova investice tak mohla klidně vydělat až 30 milionů dolarů, ovšem v úvahu je potřeba vzít ještě různé poplatky, atd. Podle webu Bloomberg si tak Armstrong mohl nakonec přilepšit okolo 20 milionů dolarů, tedy dnes cca 454,6 milionů korun.