Začne Tesla konečně vydělávat? Zákulisní informace odhalily víc

Antonín Marek / AutoRoad.cz, 10. září 2018, 10:55 Google+

Když Elon Musk v jednom ze svých příspěvků na Twitter sliboval, že by měla Tesla začít být výdělečná ještě tento rok, věřili mu pravděpodobně jen největší optimisté či zarytí fanoušci automobilky. Několik posledních měsíců však ukazuje, že tento cíl by nemusel být daleko od naplnění. A podpořit se to dá hned třemi pádnými důvody.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Tesla

Tesla | foto: Tesla Motors

Sdílejte článek

Jak jsme informovali již minulý týden, Tesla zažila skutečně extrémně příznivý srpen. Podle odhadů se prodalo okolo 17 800 Modelů 3, díky čemuž se tento dostupný elektromobil stal jedním z nejprodávanějších automobilů v zámoří. Podařilo se mu dokonce překonat i prodeje všech osobních automobilů BMW (s výjimkou velkých SUV). Dobře si ale vedly i Modely S a X, které se dostaly téměř na dvojnásobek svých průměrných prodejů.

Dalším pádným důvodem je e-mail, který rozeslal Elon Musk zaměstnancům Tesly. Zdůrazňuje v něm, že Tesla se momentálně těší skutečně skvělým prodejním výsledkům a oceňuje jejich práci, díky které už svůj automobil dostal rekordní počet lidí.

Email je poměrně rozsáhlý, proto ho nebudeme rozebírat celý. Za zmínku ale stojí minimálně dvě pasáže: „Čeká nás nejzajímavější čtvrtletí v naší historii, během kterého doručíme více než dvojnásobek vozidel, které jsme doručili ve čtvrtletí minulém." Další citace se pak věnuje plánům do budoucna: „Také máme připravenou nejúchvatnější paletu nových produktů na světě. Čeká nás Model Y, Tesla (pick-up) Truck, Semi a nová generace Roadsteru."

V závěru e-mailu děkuje Musk svým zaměstnancům za jejich neuvěřitelnou práci, kterou pomáhají Tesle k úspěchu. „Co děláte je zásadní pro dosažení působivé a udržitelné energetické budoucnosti pro lidstvo a život na Zemi."

Posledním dobrým důvodem věřit, že Tesla začne konečně vydělávat, jsou rostoucí průměrné ceny Modelu 3. Lidé totiž utrácejí za výbavu svého "dostupného" elektromobilu stále více, přičemž v posledním čtvrtletí byl rozdíl nejvýraznější.

Jak informoval Teslike, během třetího čtvrtletí se ceny pohybují okolo 60 262 dolarů, což je cca 1 338 000 korun. Jak přitom informoval web IndiseEV's, ve druhém čtvrtletí dosahovala průměrná cena Modelu 3 55 424 dolarů (1 230 000 Kč) a v prvním čtvrtletí 55 925 dolarů (1 241 000 Kč). Nárůst průměrných cen má dvě hlavní příčiny. Tou první je nárůst cen začátkem srpna a tou druhou pak vzrůstající počet objednávek Modelu 3 s pohonem všech kol.

Vyšší průměrně ceny prodaných elektromobilů v kombinaci se stále rostoucím počtem prodaných kusů by se tak brzy mohly projevit na výrazně silnějších finančních výsledcích. Konec třetího čtvrtletí se pomalu blíží a tak všichni v napětí očekávají, jestli Tesla skutečně začne vydělávat.

I kdyby se to ale nyní ještě nepodařilo, stále se nabízí velký potenciál. V současné dobře představuje Tesla model 3 s pohonem všech kol (Dual-motor) cca 35 % prodaných kusů a výkonnější verze Performance jen cca 10 % prodaných kusů. Stále je tak prostor pro dosahování vyšších průměrných cen za prodané vozy, než na trh dorazí nejlacinější varianta s omezeným dojezdem.

Vytisknout

Diskuze: Začne Tesla konečně vydělávat? Zákulisní informace odhalily víc

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Subaru Outback

TEST Subaru Outback Geyser – unikátní kříženec kombíku, offroadu a prémiovky

Citroen C5X plug-in hybrid

DLOUHODOBÝ TEST: Citroen C5 X Plug-in Hybrid – co vše budeme testovat a zkoumat?

Škoda Kamiq Monte Carlo

TEST: Škoda Kamiq 1,0 TSI DSG Monte Carlo – definice ideálního stylového crossoveru?

Škoda Superb Combi IV

TEST Škoda Superb IV 2,0 TDI 110 kW L&K – nový manažerský ideál přijíždí!

subaru brz

TEST Subaru BRZ Limited AT – je lepší volbou automat či manuál?

EcoWheel Squer mini

TEST EcoWheel Squer mini – celoroční alternativa ke skútru, která zaparkuje všude

Subaru Crosstrek

TEST Subaru Crosstrek e-BOXER Executive – sen každého chalupáře či správce lesů?

Amarok

TEST Volkswagen Amarok Aventura – lepší i levnější, než první generace, bravo!

Subaru Forester

OFF ROAD TEST: Subaru Forester – jak zvládá náročný terén ?

Peugeot 508

TEST Peugeot 508 GT Plug-in Hybrid 225 – jeden z nejlepších liftbacků na trhu?

Cupra Formentor VZ

TEST: Cupra Formentor VZ 2.0 TSI 310k – sportovní SUV, které dá stovku pod 5 vteřin

Ilustrační foto

Zelená karta v mobilu. Vystačíte s ní v zahraničí?

reklama

Doporučujeme

Lexus LY 650

Lexus vyrazil mimo silnice, jachta LY 650 předvádí komfort i eleganci limuzín…

Čtěte dále

Nejčtenější články

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud