Dne 6. března, den před zahájením XI. zimních paralympijských her v Soči, uspořádala značka Volkswagen Užitkové vozy pro ruské novináře tiskovou konferenci v pavilonu Volkswagen Group Rus v Olympijském parku. Tématem byly nadcházející hry a role značky při podpoře paralympijského hnutí.
„Volkswagen Užitkové vozy: každý sen je dosažitelný“ – tak znělo nejdůležitější poselství tiskové konference, které se zúčastnili mimo jiné Michail Semenichin, vedoucí značky Volkswagen Užitkové vozy v Rusku, a Martin Braxenthaler, německý medailista v paralympijské lyžařské disciplíně monoski.
Přítomným novinářům byl představen mimořádný Multivan Highline, vybavený motorem BiTDI (132 kW/180 k) a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Tento model má veškeré potřebné prvky výbavy pro sportovce s handicapem: hydromechanický zdvihací systém pro samostatné nastupování do vozidla, přístroje pro ruční ovládání, popruhy a zařízení pro zajištění vozíku pro tělesně postižené a elektricky ovládané otočné a pohyblivé sedadlo řidiče – to všechno umožňuje pohodlné řízení automobilu při zajištění vysoké úrovně bezpečnosti.
Hosté a novináři si mohli před pavilonem prohlédnout několik vozů Amarok Canyon, které doprovázely štafetu paralympijského ohně, a setkali se zde s výjimečným hostem – legendami opředeným „vlkem severu“, účastníkem polární expedice Amarok.
„V rámci příprav na hry jsme velmi dlouho a důkladně koncipovali vozidla pro olympijský vozový park. Cílová rovinka na cestě do Soči pro nás začala již před rokem, když jsme 7. února zahájili polární expedici AMAROK. Tehdy se nám podařilo vnést ducha olympijského hnutí do nejvzdálenějšího koutu Ruska, protože jsme jeli z Moskvy na Kamčatku. Naše vozidla se stala hnací sílou pro běh s pochodněmi olympijských a paralympijských ohňů. Nyní naše vozidla zaručují mobilitu paralympijským sportovcům a hostům her Soči 2014,“ objasňuje Michail Semenichin, vedoucí značky Volkswagen Užitkové vozy v Rusku.
„Volkswagen Užitkové vozy se ohlíží na dlouhou tradici podpory sportovců, a to na profesionální i amatérské úrovni. Chceme podporovat sportovce v dosahování jejich cílů a vytváříme proto produkty, které to umožňují. Naše vozidla jsou malým příspěvkem k tomu, aby sportovci, jako je Martin Braxenthaler, dosahovali vítězství,“ zdůrazňuje mluvčí značky Volkswagen Užitkové vozy.
Značka Volkswagen Užitkové vozy je hlavním automobilovým partnerem Zimních olympijských a paralympijských her 2014 v Soči a významným způsobem se podílí na realizaci her, protože poskytuje nejen sériově vyráběná vozidla, ale i speciální vozidla, která jsou přizpůsobena potřebám lidí s handicapem.
Značka Volkswagen Užitkové vozy je díky vývojovému programu všeobsáhlé mobility jedním z mála poskytovatelů vozidel, navržených pro lidi s handicapem. Volkswagen spolupracuje v rámci tohoto programu se čtyřnásobným zlatým medailistou ze Zimních paralympijských her 2010 ve Vancouveru, Irekem Zaripovem, který je od té doby majitelem vozu Volkswagen Multivan ve speciální úpravě pro tohoto sportovce. Dlouholetým partnerem značky v rámci tohoto programu je také Martin Braxenthaler, který jezdí od roku 2010 v modelu Volkswagen Multivan s aktivním ručním ovládáním.
Martin Braxenthaler se zúčastnil paralympijského běhu s pochodní a nesl oheň místem konání her.
„Paralympijských her jsem se zúčastnil již čtyřikrát. Je pro mě velkou ctí, že jsem mohl být nositelem pochodně s paralympijským ohněm při těchto hrách v Soči. Značce Volkswagen Užitkové vozy velmi děkuji, že mi to bylo umožněno! Na tuto událost po celý zbytek svého života nezapomenu! S organizací her jsem maximálně spokojený. Jsem přesvědčen o tom, že se vydaří: jak v ruském, tak i v německém týmu jsou velmi dobří sportovci. Na základě toho si myslím, že lze očekávat velmi dobré výsledky,“ popisuje své dojmy Martin Braxenthaler, německý zlatý medailista v paralympijském běhu na lyžích.
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.