Volkswagen Užitkové vozy podporuje zimní paralympijské hry 2014 v Soči

ar5, 11. března 2014, 10:00 Google+

Dne 6. března, den před zahájením XI. zimních paralympijských her v Soči, uspořádala značka Volkswagen Užitkové vozy pro ruské novináře tiskovou konferenci v pavilonu Volkswagen Group Rus v Olympijském parku. Tématem byly nadcházející hry a role značky při podpoře paralympijského hnutí.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor

Sdílejte článek

„Volkswagen Užitkové vozy: každý sen je dosažitelný“ – tak znělo nejdůležitější poselství tiskové konference, které se zúčastnili mimo jiné Michail Semenichin, vedoucí značky Volkswagen Užitkové vozy v Rusku, a Martin Braxenthaler, německý medailista v paralympijské lyžařské disciplíně monoski.

Přítomným novinářům byl představen mimořádný Multivan Highline, vybavený motorem BiTDI (132 kW/180 k) a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Tento model má veškeré potřebné prvky výbavy pro sportovce s handicapem: hydromechanický zdvihací systém pro samostatné nastupování do vozidla, přístroje pro ruční ovládání, popruhy a zařízení pro zajištění vozíku pro tělesně postižené a elektricky ovládané otočné a pohyblivé sedadlo řidiče – to všechno umožňuje pohodlné řízení automobilu při zajištění vysoké úrovně bezpečnosti.

Hosté a novináři si mohli před pavilonem prohlédnout několik vozů Amarok Canyon, které doprovázely štafetu paralympijského ohně, a setkali se zde s výjimečným hostem – legendami opředeným „vlkem severu“, účastníkem polární expedice Amarok.

„V rámci příprav na hry jsme velmi dlouho a důkladně koncipovali vozidla pro olympijský vozový park. Cílová rovinka na cestě do Soči pro nás začala již před rokem, když jsme 7. února zahájili polární expedici AMAROK. Tehdy se nám podařilo vnést ducha olympijského hnutí do nejvzdálenějšího koutu Ruska, protože jsme jeli z Moskvy na Kamčatku. Naše vozidla se stala hnací sílou pro běh s pochodněmi olympijských a paralympijských ohňů. Nyní naše vozidla zaručují mobilitu paralympijským sportovcům a hostům her Soči 2014,“ objasňuje Michail Semenichin, vedoucí značky Volkswagen Užitkové vozy v Rusku.

„Volkswagen Užitkové vozy se ohlíží na dlouhou tradici podpory sportovců, a to na profesionální i amatérské úrovni. Chceme podporovat sportovce v dosahování jejich cílů a vytváříme proto produkty, které to umožňují. Naše vozidla jsou malým příspěvkem k tomu, aby sportovci, jako je Martin Braxenthaler, dosahovali vítězství,“ zdůrazňuje mluvčí značky Volkswagen Užitkové vozy.

Značka Volkswagen Užitkové vozy je hlavním automobilovým partnerem Zimních olympijských a paralympijských her 2014 v Soči a významným způsobem se podílí na realizaci her, protože poskytuje nejen sériově vyráběná vozidla, ale i speciální vozidla, která jsou přizpůsobena potřebám lidí s handicapem.

Značka Volkswagen Užitkové vozy je díky vývojovému programu všeobsáhlé mobility jedním z mála poskytovatelů vozidel, navržených pro lidi s handicapem. Volkswagen spolupracuje v rámci tohoto programu se čtyřnásobným zlatým medailistou ze Zimních paralympijských her 2010 ve Vancouveru, Irekem Zaripovem, který je od té doby majitelem vozu Volkswagen Multivan ve speciální úpravě pro tohoto sportovce. Dlouholetým partnerem značky v rámci tohoto programu je také Martin Braxenthaler, který jezdí od roku 2010 v modelu Volkswagen Multivan s aktivním ručním ovládáním.

Martin Braxenthaler se zúčastnil paralympijského běhu s pochodní a nesl oheň místem konání her.

„Paralympijských her jsem se zúčastnil již čtyřikrát. Je pro mě velkou ctí, že jsem mohl být nositelem pochodně s paralympijským ohněm při těchto hrách v Soči. Značce Volkswagen Užitkové vozy velmi děkuji, že mi to bylo umožněno! Na tuto událost po celý zbytek svého života nezapomenu! S organizací her jsem maximálně spokojený. Jsem přesvědčen o tom, že se vydaří: jak v ruském, tak i v německém týmu jsou velmi dobří sportovci. Na základě toho si myslím, že lze očekávat velmi dobré výsledky,“ popisuje své dojmy Martin Braxenthaler, německý zlatý medailista v paralympijském běhu na lyžích.


Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Volkswagen Užitkové vozy podporuje zimní paralympijské hry 2014 v Soči

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Mazda Vision Coupe Concept

Reinkarnace RX-8, nové coupé od Mazdy má nabídnout 350 koní a pohon zadních kol

Filtry pevných částic u benzínových motorů (GPF) se začaly montovat do vozů pro EU na podzim roku 2018

Filtry u benzinových motorů (GPF). Musí se vypalovat nebo ne?

Která ojetá auta jsou nejméně populární? (ilustrační foto)

Historii vozu může prověřit každý prodejce. Kdo nechce, může skrývat podvody

Ilustrační foto

NENECHTE SE OŠKUBAT! Na odškodnění mají právo zranění i pozůstalí. Jak na to?

3/4 žen se vidí koncentrovanými a odpovědnými řidičkami

Ženy za volantem. Co na sebe samy PRÁSKLY?

Toyota Mirai

Vodíková auta mají ve světě podporu. A situace u nás?

Honda e

Honda e, digitální retro za pořádný balík peněz

Volkswagen Passat GTE

Nový Volkswagen Passat je v prodeji. Cena začíná na 750 000 Kč

Ferrari Purosangue tak, jak si jej představuje britský magazín Autocar

Ferrari pracuje na SUV! Technický ředitel Leiters prozradil něco ze zákulisí

Nové Mitsubishi L200 2020

Nové Mitsubishi L200: FARMÁŘI BEDLIVĚ ČTĚTE!

reklama

Doporučujeme

Audi brzy pozná zelenou na semaforu - anotační foto

Audi brzy pozná zelenou na semaforu

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Lamborghini Sian? Nejsilnější LAMBO všech dob!

  2. Ferrari pracuje na SUV! Technický ředitel Leiters prozradil něco ze zákulisí

  3. Honda e, digitální retro za pořádný balík peněz

  4. Nové Mitsubishi L200: FARMÁŘI BEDLIVĚ ČTĚTE!

  5. Kolik se dá najet na jeden litr nafty? Se starou Octavií nečekaně hodně.

  6. Výkonná R-verze Volkswagenu ID.3 by měla přijít do pěti let

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud