Jeden z extrémně náročných testů se objevil koncem minulého roku, kdy řidič Tesly, pravděpodobně Modelu S, aktivoval autopilota před tzv. zatáčkou smrti. Ta si svou přezdívku vysloužila díky své nenápadnosti a hlavně zrádnosti. Z rovné silnice totiž najíždíte na klopenou ostrou zatáčku, která v noci nemusí být příliš vidět a tahače se na ní s oblibou převracejí.
Řidič aktivoval autopilota krátce před zatáčkou, nicméně dostatečně brzy na to, aby si Tesla mohla všimnout značky přikazující rychlost 35 mp/h (56 km/h), nicméně do zatáčky se poměrně dlouhou dobu řítí rychlostí přes 50 mp/h (80 km/h). Řidič proto upravuje maximální rychlost na tempomatu na 35 mp/h a Tesla pokračuje na autopilotovi dál.
Když vůz najíždí do zatáčky, po levé straně jsou vidět odtahové vozy a po pravé značka omezující rychlost pro nákladní vozy na 30 mp/h, což by mělo zabránit jejich převrácení. Zpátky ale k samotné Tesla. Ta sice zatáčí a snaží se držet uvnitř pruhů, nicméně její levá kola se dostávají na krajnici a dokonce i za ní.
Pro řidiče to musí být děsivý zážitek, navíc se za ním objevuje masivní náklaďák, nicméně stále neztrácí nervy a nechává řízení v úloze Autopilota. Ten nakonec zatáčku vykrouží poměrně úspěšně, nicméně na výjezdu z ní se pouští přes čáry krajnice a má tendenci přejet až příliš brzy do levého pruhu. Řidič proto cukne volantem a řízení přebere.
Na to, o jak nebezpečnou zatáčku se jedná, se však řízení autopilota dá považovat za úspěch. Znovu se ale ukazuje, že při používání těchto technologií je potřeba být stále připraven okamžitě převzít řízení.