Hyundai Genesis na našich silnicích příliš často nepotkáte, za což mohou pravděpodobně dvě věci – image značky a jediný atmosférický šestiválec s automatem a pohonem všech kol pod kapotou. Zda-li se Genesis G80 nějak zlepší zatím těžko soudit, designově se ale oba modely příliš neliší. Vpředu to znamená velkou hexagonální masku chladiče „ohraničenou“ xenonovými světly s LED diodami denního svícení. Mírně přepracován je oproti současnému modelu přední nárazník s volitelnými LED mlhovkami. Profilu hodně pomáhají svažující se střecha a tvar C-sloupku. Elegantní přechod dozadu pak znamená full-LED světla nebo čtyři koncovky výfuku.
Uvnitř nejprve zaujme množství místa ve všech směrech, posléze pak poměrně jednoduchý design a především kvalitní materiály včetně kůže, hliníku nebo dřevěného obložení. Středový panel má v základu osmipalcový dotykový displej infotainmentu s navigací, hlasovým ovládáním a rozhraním Apple CarPlay a Android Auto. Vyšší provedení má 9,2palcový displej a úložiště o velikosti 64 GB. Mezi příplatky se objevují rovněž dva audiosystémy Lexicon – s menším displejem se pojí verze s 12 reproduktory, prostorovým zvukem, 12kanálovým zesilovačem a výkonem 900 Wattů, větší obrazovka má prémiové audio se 17 reproduktory a dalšími funkcemi jako u „horšího“ sourozence.
Další obrazovka je mezi budíky, kde je standardem 4,3palcový TFT LCD displej a za příplatek je dostupná obrazovka se sedmi palci. Volitelný je také head-up displej, promítající informace přímo na přední okno. Zvláštní pozornost věnovali Jihokorejci sedadlům. Jenom ta přední mají elektrické nastavování ve dvanácti směrech, vyhřívání a volitelné odvětrávání, pro zadní sedačky je k dispozici vyhřívání. Aby do kabiny nepronikal nežádoucí zvuk nebo vibrace, použil Genesis speciální akustická skla nebo dodatečné zvuk a vibrace pohlcující materiály.
Platforma sedanu využívá z padesáti procent vysokopevnostní oceli, čímž došlo ke zvýšení tuhosti vozu. Vpředu i vzadu je nezávislé pětiprvkové zavěšení kol, hmotnost auta je pak rozdělená v poměru 52:48 ve prospěch přední nápravy. Základní motorem je 3.8litrový šestiválec řady Lambda s výkonem 232 kW (315 k) při 6000 ot./min s točivým momentem 397 Nm při 5000 ot./min. Výše v nabídce stojí pětilitrový osmiválec řady Tau o výkonu 313 kW (426 k) při 6000 ot./min s točivým momentem 519 Nm při 5000 ot./min. Oba motory mají přímé vstřikování i variabilní časování ventilů, osmistupňový automat s možností manuálního řazení pak přenáší sílu na zadní nebo všechna kola. Systém pohonu všech kol HTRAC pracuje v režimech Normal a Sport, dokáže přitom posílat většinu výkonu na zadní kola.
Z bezpečnostních asistentů nabídne novinka nouzové brzdění, varování při opuštění jízdního pruhu, sledování mrtvého úhlu, hlídání dopravy za vozidlem nebo inteligentní tempomat. Usnadnit majitelům vozu jeho fungování má aplikace Genesis Connected Services, přes kterou lze dálkově vůz nastartovat, nastavit klimatizaci nebo odemknout dveře. Cena nového modelu zatím nebyla stanovena.