Pár věcí, které se rozhodně vyplatí mít stále v autě

-mao / AutoRoad.cz, 11. srpna 2017, 14:02 Google+

Dnešní automobily jsou stále spolehlivější, bezpečnější a už v základním stavu se nám dostávají do rukou i bohatě vybaveny. Na cestách je ale lepší být připraven, než překvapen. Některá z těchto jedenácti věcí by vám tak jednou mohla přijít k užitku

Počet komentářů:  2 komentáře (Poslední 25.08. 08:03) Napište svůj názor
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: eBay

Sdílejte článek

1. Nářadí na výměnu kola / opravná sada

Rezerva a nářadí potřebné k výměně kola či opravná sada na defekty jsou ze zákona povinnou výbavou vozidla, ovšem kromě toho není na škodu mít v automobilu i manometr ke zjištění tlaku v pneumatikách (minimálně pokud váš vůz není vybaven monitorovacím systémem), nebo pumpičku pro případné dohuštění kola či rezervy, která se většinou dlouhé roky válí v kufru, aniž by její dohuštění kdokoliv zkontroloval.

2. Startovací kabely / nouzový zdroj

Prázdná autobaterie je nepříjemná komplikace na cestách, která se však dá pomoci startovacích kabelů snadno odstranit. Jejich ceny nejsou vysoké a použití není obtížné, vždy se ale doporučuje předem si nastudovat doporučený postup.

Pokud ale nechcete pobíhat po parkovišti či zastavovat projíždějící automobily se žádostí o pomoc, pak můžete sáhnout po Jump Starteru. Jedná se o výkonnou powerbanku, která vám kromě dobíjení elektroniky zvládne poskytnout i dostatek energie k nastartování automobilu. Při výběru je však třeba brát v úvahu doporučení výrobce, neboť tyto powerbanky nestačí na každý motor.

img-responsive

Ilustrační foto | foto: eBay

3. Lékárnička

Jedná se sice o prvek povinné výbavy, ovšem pokud často cestujete s alergiky, diabetiky nebo lidmi trpícími neustálou rýmičkou, pak se vyplatí obohatit její složení o vhodné prášky, hroznový cukr, vodu, atd..

4. Rozbíječ skla & řezač pásů

Nejspíš nikdo z nás se nechce dostat do situace, kdy by tuhle věc potřeboval. Je však lepší ji u sebe mít a nikdy nevyužít než naopak. Tento malý nástroj se dá pořídit doslova za pár korun, ovšem jeho schopnost snadno a rychle rozbít sklo a přeřezat pásy vám jednou může přijít nedocenitelná.

img-responsive

Ilustrační foto | foto: eBay

5. Ručníky a deka

Mít v autě alespoň jeden ručník a deku rozhodně není na škodu. Ručník vám může posloužit pokud zmoknete, při čištění interiéru, zamlžených oknech nebo při cestách s dětmi. Deka naopak skvěle poslouží při převážení psa, stěhování nákladu, dálkových cestách, stání v koloně, atd.

6. Svítilna

Dnes už má sice každý svítilnu ve svém telefonu, ovšem proč si vybíjet telefon, když si můžete posvítit kvalitnějším a mnohem efektivnějším zdrojem světla? Na trhu už navíc naleznete i svítilny s možností dobíjení ve voze, s magnetickými úchyty, možností připnutí na oblečení, atd. Možností je mnoho a na rozdíl od telefonu nejde o kompromis.

7. Náhradní oblečení

Jelikož se na cestách může stát cokoliv, vždy se vyplatí mít sebou v autě alespoň pár kousků čistého oblečení. Je úplně jedno zda se jen ušpiníte při výměně kola nebo zmoknete na výletě, v čistém a suchém oblečení se budete cítit lépe a nemusíte riskovat zdravotní obtíže.

8. Hasící přístroj

Kdykoliv dojde k požáru automobilu, jeho průběh bývá velice rychlý. Vyplatí se proto mít sebou ve voze hasící přístroj a s požárem začít bojovat co nejrychleji. Automobil možná nezachráníte, můžete tak ale alespoň dát více času lidem ve vozidle na únik, nebo zabránit větším škodám.

9. Multi-tool

Moderní automobily už sice vyžadují při jakémkoliv problému zásah zkušeného servisního technika či mechanika, ovšem nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit šroubovák, nůž, kleště nebo otvírák. Multi-tool všechny tyto nástroje kombinuje do kompaktního balení, nezabere příliš místa a většinou odvede skvělou práci.

img-responsive

Ilustrační foto | foto: eBay

10. Nabíječka

V dnešní době, kdy jsme prakticky všichni závislí na telefonech či tabletech, se rozhodně vyplatí mít v autě nabíječku s odpovídajícím konektorem. Pokud je ale váš vůz vybaven i USB konektorem, pak stačí obyčejný kabel s vhodnou koncovkou.

11. Hotovost

V dnešní době už kreditní karty přijímá skoro každý, ale stále se najdou momenty, kdy není na škodu mít u sebe pár korun v kovu či papírových bankovkách. Své využití mohou najít při placení pokut, na parkovištích, na benzínkách za použití WC, vysavače či kompresoru, atd.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Pár věcí, které se rozhodně vyplatí mít stále v autě

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 25.08.2017 08:03 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Chevrolet Corvette LS5 454 z roku 1972 s nájezdem pouhých 1556 kilometrů

V roce 1972 si koupil nádhernou Corvettu, ujel 1.556 km a zavřel ji do garáže. Důvod je bizarní

Vývoj Dacie Duster

OBRAZEM: Dokáže nová Dacia Duster navázat na úspěchy svého předchůdce?

Škoda Karoq

OBRAZEM: Úspěšné SUV Škoda Karoq?

Registrační značka, ilustrační foto

Přemýšlíte o uložení značek do "depozitu"? Víme, co to obnáší

Toyota Sora

Toyota přichází s revolucí v hromadné dopravě. Autobus Sora je prostorný, výkonný a ekologický

Mercedes-AMG G65 Final Edition

Mercedes se loučí s legendárním G-čkem. Poslední hold mu vzdá exkluzivní limitovanou edicí

V současné době zažívá závod Škoda Auto v Kvasinách největší modernizaci a rozšíření ve své historii.

Vstup na americký trh se odkládá. Škoda má od VW jiný úkol

reklama
reklama

Doporučujeme

Mercedes-Benz S65 AMG

Koupě století? 11 let starý Mercedes pořídil za 2% původní hodnoty

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Cena STK je nesmyslně přemrštěná! Proč platíme víc než naši sousedé?

  2. Podívaná, při které se tají dech. Shelby Baja Raptor si podmanil pouštní duny

  3. Desatero pro bezpečnou jízdu v zimě od profesionálního závodníka. Na co si dát pozor?

  4. Luxusní BMW M550i neujelo ani kilometr. Proč ho nikdo nechce ani za 23 tisíc?

  5. V Polsku vznikne největší evropská továrna na baterie elektromobilů, Tesle však konkurovat nedokáže

  6. Mercedes testuje sestavu monstrózních pluhů. Mají speciální určení a jediného řidiče

reklama