Pár věcí, které se rozhodně vyplatí mít stále v autě

-mao / AutoRoad.cz, 11. srpna 2017, 14:02 Google+

Dnešní automobily jsou stále spolehlivější, bezpečnější a už v základním stavu se nám dostávají do rukou i bohatě vybaveny. Na cestách je ale lepší být připraven, než překvapen. Některá z těchto jedenácti věcí by vám tak jednou mohla přijít k užitku

Počet komentářů:  2 komentáře (Poslední 25.08. 08:03) Napište svůj názor
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: eBay

Sdílejte článek

1. Nářadí na výměnu kola / opravná sada

Rezerva a nářadí potřebné k výměně kola či opravná sada na defekty jsou ze zákona povinnou výbavou vozidla, ovšem kromě toho není na škodu mít v automobilu i manometr ke zjištění tlaku v pneumatikách (minimálně pokud váš vůz není vybaven monitorovacím systémem), nebo pumpičku pro případné dohuštění kola či rezervy, která se většinou dlouhé roky válí v kufru, aniž by její dohuštění kdokoliv zkontroloval.

2. Startovací kabely / nouzový zdroj

Prázdná autobaterie je nepříjemná komplikace na cestách, která se však dá pomoci startovacích kabelů snadno odstranit. Jejich ceny nejsou vysoké a použití není obtížné, vždy se ale doporučuje předem si nastudovat doporučený postup.

Pokud ale nechcete pobíhat po parkovišti či zastavovat projíždějící automobily se žádostí o pomoc, pak můžete sáhnout po Jump Starteru. Jedná se o výkonnou powerbanku, která vám kromě dobíjení elektroniky zvládne poskytnout i dostatek energie k nastartování automobilu. Při výběru je však třeba brát v úvahu doporučení výrobce, neboť tyto powerbanky nestačí na každý motor.

img-responsive

Ilustrační foto | foto: eBay

3. Lékárnička

Jedná se sice o prvek povinné výbavy, ovšem pokud často cestujete s alergiky, diabetiky nebo lidmi trpícími neustálou rýmičkou, pak se vyplatí obohatit její složení o vhodné prášky, hroznový cukr, vodu, atd..

4. Rozbíječ skla & řezač pásů

Nejspíš nikdo z nás se nechce dostat do situace, kdy by tuhle věc potřeboval. Je však lepší ji u sebe mít a nikdy nevyužít než naopak. Tento malý nástroj se dá pořídit doslova za pár korun, ovšem jeho schopnost snadno a rychle rozbít sklo a přeřezat pásy vám jednou může přijít nedocenitelná.

img-responsive

Ilustrační foto | foto: eBay

5. Ručníky a deka

Mít v autě alespoň jeden ručník a deku rozhodně není na škodu. Ručník vám může posloužit pokud zmoknete, při čištění interiéru, zamlžených oknech nebo při cestách s dětmi. Deka naopak skvěle poslouží při převážení psa, stěhování nákladu, dálkových cestách, stání v koloně, atd.

6. Svítilna

Dnes už má sice každý svítilnu ve svém telefonu, ovšem proč si vybíjet telefon, když si můžete posvítit kvalitnějším a mnohem efektivnějším zdrojem světla? Na trhu už navíc naleznete i svítilny s možností dobíjení ve voze, s magnetickými úchyty, možností připnutí na oblečení, atd. Možností je mnoho a na rozdíl od telefonu nejde o kompromis.

7. Náhradní oblečení

Jelikož se na cestách může stát cokoliv, vždy se vyplatí mít sebou v autě alespoň pár kousků čistého oblečení. Je úplně jedno zda se jen ušpiníte při výměně kola nebo zmoknete na výletě, v čistém a suchém oblečení se budete cítit lépe a nemusíte riskovat zdravotní obtíže.

8. Hasící přístroj

Kdykoliv dojde k požáru automobilu, jeho průběh bývá velice rychlý. Vyplatí se proto mít sebou ve voze hasící přístroj a s požárem začít bojovat co nejrychleji. Automobil možná nezachráníte, můžete tak ale alespoň dát více času lidem ve vozidle na únik, nebo zabránit větším škodám.

9. Multi-tool

Moderní automobily už sice vyžadují při jakémkoliv problému zásah zkušeného servisního technika či mechanika, ovšem nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit šroubovák, nůž, kleště nebo otvírák. Multi-tool všechny tyto nástroje kombinuje do kompaktního balení, nezabere příliš místa a většinou odvede skvělou práci.

img-responsive

Ilustrační foto | foto: eBay

10. Nabíječka

V dnešní době, kdy jsme prakticky všichni závislí na telefonech či tabletech, se rozhodně vyplatí mít v autě nabíječku s odpovídajícím konektorem. Pokud je ale váš vůz vybaven i USB konektorem, pak stačí obyčejný kabel s vhodnou koncovkou.

11. Hotovost

V dnešní době už kreditní karty přijímá skoro každý, ale stále se najdou momenty, kdy není na škodu mít u sebe pár korun v kovu či papírových bankovkách. Své využití mohou najít při placení pokut, na parkovištích, na benzínkách za použití WC, vysavače či kompresoru, atd.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Pár věcí, které se rozhodně vyplatí mít stále v autě

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 25.08.2017 08:03 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Nový Countryman je největším a nejprostornějším Mini v historii. (Ilustrační foto)

Mini zřejmě pracuje na elektrickém Crossoveru, velikostí se zařadí pod Countryman

Mercedes X-Class v úpravě Prior Design

Z elegantního pracanta je plážový svalovec! Mercedes-Benz X dostal balík úprav od Prior Design

Ferrari 212 Inter Coupe by Ghia

Automobil vzbuzující morální dilema. Kdo si koupí jedinečné Ferrari s temnou minulostí?

Jeep Grand Commander

Jeep konečně chystá pořádné SUV! Náčrty Grand Commanderu unikly z patentového úřadu

Záběry z natáčení první epizody Grand Tour (TV pořad Amazonu)

Poslední slova před Hammondovou nehodou? Tohle si mohli jeho kolegové odpustit

Peugeot 5008

Test: Peugeot 5008 je sice SUV bez 4x4, má ale něco, co mu konkurence může jen závidět

reklama
reklama

Doporučujeme

Mercedes-Benz S65 AMG

Koupě století? 11 let starý Mercedes pořídil za 2% původní hodnoty

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Kia Stinger uchvátila české zákazníky. Objednávky prozradily, co nikdo nečekal

  2. Zimní gumy povinně i v létě? V Česku platí vyhláška, o které skoro nikdo neví

  3. Automobilová loupež století? Severní Korea se v 70. letech postarala o pozdvižení

  4. Jak vybrat kapalinu do ostřikovačů? Některé vám mohou rozežrat auto

  5. Kráska s okřídleným šípem? Škoda 1000/1100 MBX ohromila svět

  6. Test: Peugeot 5008 je sice SUV bez 4x4, má ale něco, co mu konkurence může jen závidět

reklama

Zprávy odjinud