Škoda Motorsport si pro příští rok ponechá ve své sestavě pouze Jan Kopeckého a hvězdu budoucnosti Kalleho Rovanperu. Bývalý mistr WRC2, Pontus Tidemand, naopak u týmu končí.
Na tiskové konferenci v Praze řekl manažer týmu, Pavel Hortek, následující: "Jan Kopecký už je s námi 11 let, možná je to už moc, ale on se pořád zlepšuje. Letos zřejmě zažil svůj nejlepší rok. Hodně s námi chtěl pokračovat a jeho znalost auta je pro nás velmi důležitá.
Letos bylo těžké mít 5 posádek, proto jsme se rozhodli, že Jan a Kalle pro nás bodou jezdit v roce 2019. Máme jednoho zkušeného jezdce a jednoho mladíka." Pontus Tidemand sice z týmu odchází, ale 'Autosportu' prozradil, že v týmu ŠKODA Motorsport mohl zůstat: "Mohli jsme v týmu zůstat, ale už by to byl pátý rok a roky letí. Je mi 28 let a pokud se chci dostat do WRC, musím udělat něco jiného.
Pracujeme na různých možnostech. Mohli bychom třeba odjet několik soutěží s WRC - Švédsko by bylo mým přáním. Zde mohu zajet opravdu dobrý výsledek. Uvidíme." V Praze Škoda také ukázala novou evoluci Fabie R5, která by měla být homologována v létě roku 2019.
"Pořád porovnáváme nové auto se současným. Hodně ho testujeme a snažíme se jej zlepšit po stránce spolehlivosti i rychlosti. Důležité také je, aby auto bylo jednoduché na opravu pro mechaniky. Zatím ho vyvíjíme, takže Vám ještě nemohu říct, kolik jiných dílů auto bude mít. Aktuálně chceme mít auto připravené v půlce roku.
Prvně jej nasadíme v továrním týmu a ihned na to jej prodáme soukromníkům," dodal Michal Hrabanek. Škoda Motorsport otevřela také nové sídlo - k dispozici má 16 400 metrů čtverečních na přípravu vozů. "Teď je daleko jednodušší vyhovět našim zákazníkům. Prodali jsme zhruba 250 Fabií R5 a nové zázemí nám umožní prodat ještě víc aut a zároveň budeme stačit dodávat náhradní díly."
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.