Slovenská premiéra vozu Hyundai i20 R5 pod Tatrami!

Hyundai i20 R5
Hyundai i20 R5, foto: Rafal Roguski
Roman Ordelt 16. května 2018 17:27
Sdílej:

Hned několik diváckých lahůdek nabídne 45. ročník Rallye Tatry 2018, nejstarší automobilové soutěže na Slovensku, která se pojede v termínu 25. – 26. května s centrem v Popradu. Fanoušky rallysportu čeká bezpochyby velký motoristický svátek roku pod Tatrami. Ve slovenské premiéře bude poprvé k vidění soutěžní speciál Hyundai i20 R5, počet přihlášených vozů této progresivní kategorie dosáhl na Slovensku rekordního čísla 11! Již dříve byla oznámena účast hvězdy světového motorsportu, neboť do Popradu přijede přední jezdec formule E Felix Rosenqvist ze Švédska, který se objeví na shakedownu a atraktivním městském okruhu za volantem vozu Porsche.

Pořadatelé z AOS klub Poprad registrují po uzávěrce přihlášek celkem 73 soutěžících ze Slovenska, České republiky, Polska, Maďarska a Itálie. Z českých posádek se představí v okolí Popradu a Spišské Nové Vsi dvojice Mogul Racing Teamu Jan Černý, Petr Černohorský (Ford Fiesta R5), dále Věroslav Cvrček ml., Petr Novák (Škoda Fabia S2000), Martin Březík, Marek Omelka (Mitsubishi Lancer EVO IX) a další.  Největší pozornost na seznamu došlých přihlášek budí vůz korejské značky Hyundai s typovým označením i20 kategorie R5. Do vozu soutěžního dravce z Asie se posadí polsko-italská dvojice Daniel Chwist, Nicola Arena. “Tento soutěžní speciál na Slovensku v minulosti nikdy nestartoval a pro fanoušky se jedná o velký divácký tahák. Hyundai kategorie R5 nestartoval ani v České republice, i když tam nedávno dovezl Antonín Tlusťák do Slušovic hyundai specifikace WRC. Jsme rádi, že tento vůz uvidíme při rally pod Tatrami a zveme diváky k návštěvě tatranského regionu,“ pověděl Stanislav Hanzeli, šéf organizačního výboru a ředitel Rallye Tatry.  

Polák Daniel Chwist není v Popradu neznámým jménem, naposledy zde startoval před třemi lety, když s produkčním vozem Subaru Impreza STi skončil na šestnáctém místě v absolutním pořadí a šestý ve třídě. V loňském roce osedlal vůz Hyundai i20 R5 ze stáje Rallytechnology se spolujezdcem Dariuszem Burkatem v německém mistrovství. Na sedadlo spolujezdce se posadí v Tatrách vedle Chwista zkušený “mitfára” Nicola Arena z Itálie, ostřílený soutěžemi v mistrovství světa nebo na Blízkém východě.

 

Další zpravodajský servis v rámci 45. Rallye Tatry 2018 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou postupně na oficiální webové stránce www.rallyetatry.sk a na jejím facebookovém profilu.

Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.