Citroën se rozhodl do svého týmu pro Švédskou rally vzít Madse Ostberga. Nor má na jediné sněžné soutěži dobré výsledky, a tak jde z pohledu Citroënu o strategický krok.
Mads Ostberg jezdil za tovární Citroën již v letech 2014 a 2015. Poslední dva roky však jezdil ve Fordu, v roce 2017 jej nasazoval ve svém privátním týmu. Ve Švédsku se Mads přidá ke Krisi Meekovi a Craigu Breenovi, jenž se střídá ve druhém voze na třech soutěžích se Sébastienem Loebem.
"I pro mě je to malé překvapení. Jsem moc rád a je mi velkou ctí být součástí týmu na Švédské rally," řekl jezdec během výstavy Autosport International, na které byl jeho program s Citroënem představen. "Je to jedna z mých oblíbených soutěží. Byl jsem zde na podium hned několikrát. A přesně o to se pokusím i teď."
Ostberg pak potvrdil, že Švédsko je zatím jedinou soutěží, kterou má s Citroënem v plánu. Zároveň však doufá, že by mohla v průběhu roku přijít další šance. "Cítím se opravdu motivovaný a věřím, že bychom spolu mohli dosáhnout opravdu dobrého výsledku.
Snad se během roku ještě na některých soutěžích objevím. Tohle je skvělý tým. Pracoval jsem s nimi v minulosti a vím, čeho jsou schopni dosáhnout," zakončil jezdec.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.