Mohla se nehoda na úvodní superspeciálce Rally Deutschland postarat o výrazný zlom v kariéře Krise Meekea? Severní Ir bohužel v Německu předvedl další jezdeckou chybu, která jej vyřadila z bojů o přední příčku fakticky ještě předtím, než soutěž začala. Citroën mu teď nechce garantovat start na další soutěži ve Španělsku.
Kris Meeke si o uplynulém víkendu sbalil předčasně kufry a odcestoval domů. Druhý den soutěže jej vyřadila závada na vodní pumpě. Byla to jakási tečka za už tak nepovedeným víkendem, který Meeke ztratil už na úvodní divácké superspeciálce. Jedinou pozitivní věcí je, že jeho spolujezdec, Paul Nagle, tak měl více času na oslavy narození svého potomka, který přišel na svět v sobotu odpoledne.
Citroën se odmítl vyjádřit ke své jezdecké sestavě pro nadcházející Rally Catalunya, která se jede od 5. do 8. října. Jediným potvrzeným jezdcem pro tuto soutěž je Stéphane Lefebvre. To s Meekem to vypadá jinak. Po jeho vynucené pauze v Polsku a následné kritice týmu je, zdá se, atmosféra mezi oběma stranami dost napjatá. Špatný výkon v Německu na pohodě ani jedné ze stran určitě nepřidal.
Zatímco Meeke se musí zcela jistě obávat o svoji budoucnost u Citroënu, tak Andreas Mikkelsen se o víkendu dost hlasitě přihlásil o smlouvu s francouzským týmem. V Německu bojoval o vítězství, nakonec sice skončil druhý, ale určitě naplnil očekávání do něj vkládaná. Zatím oficiálně nikdo neví, jestli Mikkelsen v letošní sezoně dostane ještě další možnost startovat. Pokud by se ale objevil na startu ve Španělsku, tak by bylo více méně jeho angažmá pro rok 2018 potvrzeno.
"Každý ví, že v září bude horká fáze na jezdeckém trhu. Také my tento čas využijeme k tomu, abychom si stanovili naši strategii a pobavili se s jezdci, kteří by nám mohli pomoci v dosažení našich cílů. Aktuálně není ještě nic rozhodnuto. S jezdci nominovanými pro Španělsko chceme plánovat naši budoucnost," řekl Yves Matton, šéf týmu Citroën.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.