Tovární tým Citroënu míří do Polska s jedním lehce vylepšeným speciálem C3 WRC a také s pozměněným jezdeckým triem. V Polsku by rádi předvedli obrazně řečeno nový start do sezóny WRC 2017.
Po čtyřech soutěžích plných zklamání, ve kterých tovární tým nedokázal naplnit svoje očekávání, teď chtějí Francouzi z Polska lepší výsledek. Pro splnění tohoto cíle byla změněna jezdecká sestava, do které se vrací Stéphane Lefebvre a naopak vypadává Kris Meeke, ale úprav se dočkal také speciál C3 WRC. V Polsku budou tedy červené barvy hájit Andreas Mikkelsen, Craig Breen a Stéphane Lefebvre.
"Naše sezóna jde na Rally Poland do nové fáze. Museli jsme udělat krok zpět, abychom poznali, že se některá rizika, která jsme podstoupili při vývoji C3 WRC, nevyplatila. Naše auto je sice nesporně rychlé, ale okno, ve kterém opravdu fungovalo, bylo až moc úzké. Změnili jsme naše metody, principy a také uspořádání týmu," říká Yves Matton, šéf továrního týmu Citroën.
V Polsku tak Citroën na svých C3 WRC nasadí vylepšený diferenciál na zadní nápravě, navíc bylo změněno rozložení kroutícího momentu mezi přední a zadní nápravu. Vše bylo prověřeno na testech v Polsku a Estonsku, které se konaly ihned po skončení Rally Sardinia. Citroën pro nasazení novinek použil žolíka, který mu umožňuje auto v průběhu sezony signifikantněji změnit. Novinky však bude mít v Polsku k dispozici pouze Andreas Mikkelsen, jehož angažmá Matton vidí jako druhý odrazový můstek pro zlepšení formy Citroënu. Pro zabudování nově homologovaných věcí na další dva vozy Citroënu nezbyl dostatek času.
"Andreas nás podnítil k tomu, abychom zkusili nějaké myšlenky. Po jeho prvním opravdovém testu s C3 WRC nasadíme nějaké změny, na kterých jsme pracovali už několik měsíců. S lepším autem mohou naši jezdci bojovat o umístění, která by naplnila vysoká očekávání Citroënu," pokračuje Matton.
V to doufá také Andreas Mikkelsen, který se po svém debutu na Sardinii aktuálně v C3 WRC cítí mnohem lépe. "Test v průběhu uplynulého týdne byl velmi dobrý. Našel jsem nastavení, které sedí k mému jezdeckému stylu a Stéphane a Craig také proti změnám nic neměli." Mikkelsen má Polsko rád, když zde vloni po velké smůle Tänaka slavil vítězství, a tak by chtěl o víkendu útočit: "Vloni jsem tam vyhrál a v letech 2015 a 2014 jsem byl druhý. Na cestách se cítím dobře a sebedůvěra je tam nejdůležitější."
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.