Šéf týmu Toyota Gazoo Racing, Tommi Mäkinen, se rozhodl ocenit slibné výkony Esapekky Lappiho za volantem Yarisu WRC na Rally Italia, když mu přislíbil starty na všech zbývajících podnicích letošní sezony WRC.
Esapekka Lappi se v letošní sezoně WRC ukázal poprvé až minulý měsíc na Rally Portugal, na kterou tým stihl připravit třetí nový speciál WRC. Jeho zbývající starty v letošní sezoně zůstávaly nejasné, ale všeobecně se mělo za to, že jej minimálně na Rally Australia neuvidíme.
Ale šéf týmu Toyota Gazoo Racing, Tommi Mäkinen, řekl britskému Autosportu, že toto řešení se už nejevilo jako reálné poté, co finský soutěžák vyhrál při svém teprve druhém startu Power Stage na Sardinii. Na soutěži v Itálii celkově Lappi zajel šest nejrychlejších časů a nebýt toho, že během prvního dne soutěže ztratil druhý převodový stupeň, tak soutěž dokončil na podiu. Na druhou stranu dvě z těchto šesti RZ vyhrál právě se zmiňovaným problémem.
"Jsem překvapen, jak rychle byl Esapekka schopný jet. Normálně trvá zhruba rok, než si zvyknete na auto WRC. Ale on do něj usedl a hned se v něm cítil pohodlně. Má teď velký potenciál a nemyslím si, že bude trvat dlouho, než jej uvidíme na podium. Od teď už bude v autě pořád - pojede všechny rally - musí," vysekl Lappimu pochvalu čtyřnásobný mistr světa.
Esapekka Lappi je samozřejmě velmi rád, že jsou s ním u Toyoty spokojeni, avšak odmítá, že by mohl vyhrát následující soutěž v Polsku nebo pak doma ve Finsku: "Naučil jsem se [jak jet] s autem na pomalých soutěžích.
Teď se s ním potřebuji naučit jezdit ve vysokých rychlostech. Jasně, ve Finsku jsem se soutěžením začínal, ale výhra není možná. Jsem překvapen tím, čeho jsem v Itálii dosáhl. Pramení to z mé velké motivace a také velkého množství práce s rozpisem."
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?