Ihned po oznámení konce učinkování Volkswagenu ve WRC se začalo spekulovat o tom, že by jej v nejvyšší lize rallysportu mohla nahradit Škoda. Dle nejrůznějších spekulací měla Škoda využít už vyvinuté Polo R WRC a zaplnit tak mezeru, která ve WRC odchodem VW vznikla. Nicméně předseda představenstva, Bernhard Maier, dal teď jednoznačně najevo, že jeho značka zůstává ve WRC2.
Idea, že by došlo k proměně již vyvinutého Pola R WRC na Fabii WRC získala mezi fanoušky samozřejmě velmi rychle patřičný ohlas. Realita je ale bohužel jiná. Nejenže do startu nové sezony zbývá už jenom málo času. Hlavním problémem je, že Škoda, respektive její představitelé, nemají o WRC zájem.
"V rallysportu jsme byli úspěšní a úspěšní budeme také v budoucnosti - v kategorii WRC2. Máme úspěšný zákaznický program, který nás nestojí žádné peníze a se kterým jsme vyhráli mistrovství. Proč bych to měl měnit? WRC2 je pro Škodu prima. Nabízí nejlepší protihodnotu, protože nás opravdu nic nestojí," řekl šéf představenstva firmy, Bernhard Maier, pro Autocar rezolutně.
Ve WRC zbývá poslední závod v Austrálii a Esapekka Lappi zde může získat titul v kategorii WRC2. Aby mohl slavit, tak musí Fin dojet buď na prvním nebo druhém místě. To není zase až tak těžký úkol vzhledem k tomu, že pole bude u protinožců dost slabé, protože dlouhou cestu si žádný soukromník nemůže dovolit.
I z tohoto důvodu je však tovární angažmá Škodovky v WRC2 často kritizováno - značka zde totiž startuje přímo proti svým zákazníkům. Lappiho konkurent v boji o titul, Teemu Suninen, například sedí v privátní Fabii R5.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.