Aspirace Číny na svůj závod ve World Rally Championship se posunula minimálně o rok. Aktuálně to vypadá tak, že Čínu ve WRC minimálně do sezony 2018 neuvidíme.
Letošní podnik v Číně, který se měl jet v září, byl na poslední chvíli zrušen. V oficiálním stanovisku stálo, že příčinou byly zničené cesty po velkých záplávách v oblasti soutěže. Ale někteří vznášeli obavy, jestli je lokace kolem města Huairou vhodnou volbou pro uspořádání soutěže. Jeden zdroj z Číny, který si trasu soutěže v týdnu před plánovaným datem konání podniku projel, nalil poměrně chladnou vodu na oficiální řeči ohledně poničených cest.
"Na celé cestě byly, řekl bych, dvě místa, která mohla činit problém a jedno z nich mohlo být jednoduše opraveno. Tato rally se mohla jet na těch cestách, jak byly - to je bez debaty. Největší otázkou, kterou si tu musíme klást, je, jestli tento region opravdu chce a je schopen hostit a zvládnout soutěž MS. Samozřejmě, jiné regiony Číny jsou," říká čínský zdroj britskému Autosportu.
CEO Citroënu, Linda Jackson, však v minulosti jasně řekla, že důvodem plnohodnotného znovuzapojení se Citroënu do WRC je dlouhodobá přítomnost soutěže z Číny. To šéf týmu, Yves Matton, řekl, že touha závodit v Číně u Citroënu zůstává, ale důraz je z pohledu značky kladen na dlouhodobou stabilitu soutěže.
"Zorganizovat soutěž v Číně se zdá být velmi náročné. Zajímá nás, aby byla soutěž v Číně, ale to, co nás zajímá, je soutěž, která bude schopna zůstat v šampionátu, ne soutěž, která přijde na jeden rok. Za mě, nepotřebujeme, aby to bylo ve spěchu. Je to otázka mít jednu dobou na dlouhou dobu," řekl šéf Citroën Sportu.
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.