Ott Tänak dostal defekt v první části předposledního testu soutěže a musel na něm odjet zhruba 13-14 kilometrů. Proč k němu však došlo si jezdec nedokáže dost dobře vysvětlit.
Tänak mířil k prvnímu vítězství své kariéry, když však na předposlední zkoušce soutěže přišel defekt, který jej připravil o 40,5 s. Na Mikkelsena mu v cíli chybělo 26,2 s. Podle zástupců DMACKu stál za defektem velký kámen na trati, který poškodil pneumatiku i kolo samotné.
Ani samotný Ott Tänak si však nebyl jistý tím, jak k defektu došlo: "Těžko říct. Stalo se to na začátku zkoušky a musel jsem jet hruba 13-14 kilometrů s defektem. Měl jsem pocit, že pneumatika byla stále na ráfku. Proto jsem pořád tlačil - to nám připravilo několik nepříjemných momentů ve zbytku testu.
To je rally, je těžké to akceptovat, ale čas odplaty přijde." I přes velké zklamání na cílové rampě jezdec řekl, že si z víkendu mohou odnést spoustu pozitiv - potěšila výkonnost auta, pneumatik i jeho samotného. "Celý balík fungoval dobře, všechno mi vycházelo. Tým mi hodně pomohl.
V autě jsem měl dobrý pocit a když máte dobrý pocit, můžete posouvat limity a přitom tolik neriskujete. V autě jsem se bavil, na těchto rychlých tratích musíte jet jako blázen, ale v cíli máte úsměv na tváři. Výkon ukázal, jaký pokrok učinily pneumatiky DMACK."
V cíli Power Stage byl Ott velmi frustrovaný: "Nemám, co bych řekl. Nemá to cenu... Kdybychom šli do posledního dne ze třetího místa, ale takhle? To je moc tvrdé," řekl v cílovém rozhovoru. Pak jej naštěstí povzbudili ostatní jezdci ze seriálu WRC.
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?