Thierry Neuville začal v Portugalsku nejlépe ze všech, když zajel na trati shakedownu nejrychlejší čas. Druhého času navíc dosáhl Dani Sordo s dalším Hyundai i20 WRC. DMACK do Portugalska přivezl nové šotolinové gumy a Ott Tänak zvládl zajet třetí čas.
Portugalská rally znamená návrat WRC po dvou zámořských závodech v Mexiku a Argentině zpět do Evropy. Na startu navíc můžeme vidět také dva polotovárně nasazené Citroëny DS3 WRC v rukou Krise Meekea a Stéphana Lefebvra. Právě Meeke by mohl být kvůli výhodné startovní pozici černým koněm soutěže. V podobném postavení je také Jari-Matti Latvala.
Výsledky shakedownu na Rally de Portugal:1. Neuville Thierry / Gilsoul Nicolas Hyundai i20 WRC 16 3:11,3 min.2. Sordo Dani / Martí Marc Hyundai i20 WRC 16 +0,3s3. Tänak Ott / Mölder Raigo Ford Fiesta RS WRC +0,4s4. Meeke Kris / Nagle Paul Citroën DS3 WRC +0,6s5. Latvala Jari-Matti / Anttila Miikka Volkswagen Polo R WRC +0,8s6. Mikkelsen Andreas / Jaeger Anders Volkswagen Polo R WRC +0,8s7. Paddon Hayden / Kennard John Hyundai i20 WRC 16 +0,9s8. Ogier Sébastien / Ingrassia Julien Volkswagen Polo R WRC +1,1s9. Lefebvre Stéphane / Moreau Gabin Citroën DS3 WRC +1,4s10. Abbring Kevin / Marshall Sebastian Hyundai i20 WRC +2,3s11. Ostberg Mads / Floene Ola Ford Fiesta RS WRC +3,3s12. Camilli Eric / Veillas Benjamin Ford Fiesta RS WRC +3,8s13. Tidemand Pontus / Andersson Jonas Škoda Fabia R5 +5,6s14. Solberg Henning / Minor Ilka Ford Fiesta RS WRC +6,0s15. Al-Qassimi Khalid / Patterson Chris Citroën DS3 WRC +8,116. Prokop Martin / Tománek Jan Ford Fiesta RS WRC +8,1
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?